Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal til Trondheim med tre hunder, og det hadde vært greit for Kua å slippe tror jeg :)

Kua (eller Acqua) er ei veldig søt liten DP jente på 17 mnd. Hun er desverre skeptisk til fremmede, men kjøpes veldig lett med godbiter. Er en liten duracellkanin med ganske grei avknapp. Hun kan være alene (men bør ikke kunne se ut av vindu når hun er alene).

Helst ikke til noen med barn da Kua kan kjefte en del på barn som er brå i bevegelsene og det er ikke heldig for noen. Er det litt større barn som liker å være foringsautomat derimot så har man en venn for livet i Kua :P

398200_10151745041535311_1424171148_n.jpg

Skrevet

Hun kan antageligvis være her om hun overlever 3-4 hunder :lol: Men du kan jo ha meg som backup om ingen andre vil, tilfelle jeg forsvinner på ferie :lol:

Skrevet

Anette, du skal ikke ta også slappe av litt så du kommer deg til hektene igjen? :P

Men for all del, om du har lyst så er jo ikke Kua en vanskelig jente og hun bryr seg lite om andre hunder. Men hun kan kjefte litt på de, ikke at noen andre har brydd seg om det til nå!

Du er notert som backup så lenge du er frisk :)

  • Like 1
Skrevet

Åssen er hun på å stå i langline? Vi skal kanskje på hytta i Larvik den helga, alternativt muligens på Nesodden. Og begge stedene blir hundene stående tjoret ute mye av dagen (sammen med oss), siden det ikke er gjerde rundt (og derimot en del overbeskyttende(?) fugleforeldre helt opp i størrelse svane, som vil sluke Kua i en enkel jafs :P ).

Og så må jeg evt. spørre om lov først. :)

Skrevet

Tør ikke helt å love bort den helga, jeg har bursdag på søndagen og vet ikke helt hva vi skal den helga i det hele tatt... men prod meg litt nærmere om ingen andre melder seg i mellomtida!

Skrevet

Ååå hadde jo passet perfekt siden jeg er hundeløs da, men bryllup på lørdagen kan nok ende opp med å ta altfor store deler av dagen til at jeg vil la en hund være alene hjemme. Men det er bare å si ifra fremover, kommer til å savne å ha hund.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...