Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stivkrampesprøyten,skal den kun tas når det er bitt,eller gjelder det på type sår og skraper etter klør ol. også?

Jeg har en jobb som involverer hunder,så jeg får rifter etter tenner osv. hele tiden,så jeg skal ta sprøyten uansett om noen dager. Men etter å ha svømt og badet med noen galne( :frantics: ) hunder i dag,så er kroppen min full av skraper og sår,så jeg bare kom på om det er noe jeg bør være obs på.

Noen som vet?

Andre er velkomne til å legge inn små spørsmål her,som det ikke er vits å lage egen tråd til :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Den ene gangen eg ble bitt skikkelig fikk eg ikkje påfyll av stivkrampe, fordi den gamle fortsatt var gyldig. Mener det er revaksinering hvert 10 år dersom du jobber i utsatt yrke.

10 år Dersom du er utsatt uavhengig av yrke også. Stivkrampe er vel sjeldent i utbrudd sånn jeg har forstått det men er likevel noe skikkelig dritt om det sku skje derfor vaksinerer man seg gjerne om man driver med hund :-) det i seg selv er grunn nok.
Skrevet

Jobber i dyrebutikk og blir bitt av hamstre og rotter innimellom. Skal derfor fylle på stivkrampen snart da den går ut, for å være på den sikre siden :)

Skrevet

Jeg passer på å ta den hvert 10.år ettersom jeg jobber mye med hunder og andre dyr er sjansen for å bli bitt eller klort stor.

Sist jeg tok den var i fjor, i Australia, da hadde jeg blitt klort og bitt av utallige papegøyer, slange, krokodille, koala, you name it...

Da legen spurte hvorfor jeg trodde jeg trengte den sa jeg bare det og jeg fikk den gratis :P

Skrevet

Kjekt med flere svar! :D

Jeg snakket med de på legekontoret,og jeg måtte ha time hos legen sånn at hun først kunne vurdere om det er noe jeg trenger. De sa at det koster 390,- ,men er usikker på om det er med legetimen eller om det bare er for vaksinen.

Skrevet

Nytt spørsmål:

Jeg har fått tilsendt journalen til Zara etter vi var hos dyrlegen på torsdag. Så er det et par ting jeg trenger hjelp til å forstå :)

Hva betyr disse tingene:

Sjekk: Ausk:u.a. Slh:u.a. Resp:u.a. Lymf:u.a. Alm:u.a.

Skrevet

Hva betyr disse tingene:

Sjekk: Ausk:u.a. Slh:u.a. Resp:u.a. Lymf:u.a. Alm:u.a.

Auskulation er medisinsk undersøkelse, de sjekker hjerte, lunger, tarmer osv - lydene på disse, om jeg ikke husker helt riv ruskende galt da. Slimhinner, Respirasjon, Lymfeknuter og Almentilstand. Alt er uten anmerkning, noe som er bra.

Skrevet

Jeg synes det er en god idé å ha oppdatert stivkrmpesprøyte når man er daglig i kontakt med dyr. Du kan få stivkrampe av åpne sår og rifter som det kommer skitt i (eller hundene slikker på!), og det er ikke noe særlig hyggelig å få!

Skrevet

Auskulation er medisinsk undersøkelse, de sjekker hjerte, lunger, tarmer osv - lydene på disse, om jeg ikke husker helt riv ruskende galt da. Slimhinner, Respirasjon, Lymfeknuter og Almentilstand. Alt er uten anmerkning, noe som er bra.

Takk! :) Ikke så lett å vite hva disse forkortingene står for :)

Uten Anmerkning e.l.?

Var egentlig de andre forkortningene jeg lurte på.

Jeg synes det er en god idé å ha oppdatert stivkrmpesprøyte når man er daglig i kontakt med dyr. Du kan få stivkrampe av åpne sår og rifter som det kommer skitt i (eller hundene slikker på!), og det er ikke noe særlig hyggelig å få!

Ja,er bedre å være på den sikkre siden. Og spesielt etter jeg leste hva stivkrampen går ut på om man får det :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...