Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord Hundeklubb's Jubileumsutstilling 16 & 17 juni


Recommended Posts

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Seriøst: Det finnes nok av stevner og utstillinger. Men det finnes ikke noe viktigere enn at du tar deg tid til å bli bra akkurat nå.

Vi har litt lyst å ta oss en tur. Oscar blir jo 9 mnd den 14 juni, så her kunne man jo prøvd ham i junior klassen for første gang. Får gruble litt på det.

Har ikke helt bestemt meg for om jeg skal eller ikke, og eventuelt hvem! Blir det begge dagene regner jeg med at jeg sover der. Skal tenke fram til den 25 Blir det slik at jeg drar kan du selvsakt

Skrevet

Hehe det hadde vært morro,men nei jeg skal nok ikke det,men må jo se på dem alikevel hvis jeg rekker,men både aussie,sheltie og lundehund har samme oppmøtetid :innocent:

Skrevet

Oscar skal jo ha sin junior debut der. Jeg skal stille ham selv for første gang, så regner med det går helt ræva haha. Men må bare dame meg opp og prøve, så får det gå som det går. Men jeg har jo bare fulgt med på valpeshow. Merker jeg er litt usikker nå som det blir junior, men har lest litt. Har jeg forstått rett : får han rød, må han i tillegg ha ck for å gå videre ? får han bare rød så er det rett ut samme som med blå .

Får han rød pluss ck så skal han konkurrere med alle de andre klassene om BIR/BIM ?

Og er de veldig strenge i juniorklassen med tanke på at hunden kanskje ikke klarer stå veldig lenge pent oppstilt ? jeg får stilt ham opp men han klarer ikke holde posisjonen så lenge. Jeg håper inderlig jeg slipper hopp og sprett, øver hver dag med ham nå og idag løp vi uten noe tull, så håper det fortsetter.

Skrevet

Får du rød, skal du konkurrere om plassering sammen med de andre i klassen din som også får rød. Når de med rød har blitt plassert 1-4, deler dommeren evt. ut ck til de han mener fortjener det.

Etter det skal alle som har fått ck inn og konkurrere om cert og beste hannhund. Her plasseres det også 4 hunder. Den som blir beste hanne skal inn og konkurrere mot beste tispe om BIR/BIM.

Får du blå skal du rett ut ja, med mindre det er færre enn 4 som har fått rød. For man skal alltid plassere 4 hunder, så er det. f.eks 2 som har fått rød, skal alle med blå inn igjen og konkurrere om 3 og 4 plassen.

Om de er strenge, kommer helt ann på dommeren. Noen tar hensyn til at det er juniorer, andre ikke. Klarer han ikke å holde posisjonen lenge, flytt på han og still han opp på nytt. Det gjør ingenting :)

Skrevet

Tusen takk for forklaringa :) Ja da får jeg flytte på han ja, han har litt lopper i blodet for tida ser du hehe.

Skrevet

Har noen fått pm på mail enda ? syns aldri det pleier ta så lang tid før man får.

Skrevet

6 finske påmeldte, vi er en av de :) og oppmøte kl 10, med bare4 basenjier forran oss..det blir en finfin tid :) også er jeg spent på hvem andre som skal stille av lappene, trooor halvbror av Leo skal stille, men han er ikke i samme klasse som oss. Blir spennende, å jeg sender som vanlig samboer inn i ringen og holder meg for øynene, og prøver å ikke tenke for mye på det, han er jo tennåringsfjomp om dagen.. Barsker seg litt må vite :P

Skrevet

6 finske påmeldte, vi er en av de :) og oppmøte kl 10, med bare4 basenjier forran oss..det blir en finfin tid :) også er jeg spent på hvem andre som skal stille av lappene, trooor halvbror av Leo skal stille, men han er ikke i samme klasse som oss. Blir spennende, å jeg sender som vanlig samboer inn i ringen og holder meg for øynene, og prøver å ikke tenke for mye på det, han er jo tennåringsfjomp om dagen.. Barsker seg litt må vite :P

Lykke til, gleder meg til å høre hvordan det går :D :D

Skrevet

Vet noen av dere om det finnes et hotell eller noe hyttegreier i nærheten av utstillingsområdet? Whoooopsis og jeg vurderer en tur, men vi er litt lost når det kommer til sted og bo på en måte...

Skrevet

Lykke til, gleder meg til å høre hvordan det går :D :D

Takk :D ikke ha for høy forhåpninger for oss :P jeg blir glad bare han klarer å roe seg ned der jeg, hormonfjortiss deluxe ;)

Skrevet

Takk :D ikke ha for høy forhåpninger for oss :P jeg blir glad bare han klarer å roe seg ned der jeg, hormonfjortiss deluxe ;)

Skulle egentlig skrive at det alltid går bedre enn man tror, men så fikk jeg plutselig helgas fadese friskt i minne :P Men, atte, det går nok fint. Leo er jo en flinking, det har han jo bevist før :)

Skrevet

Fått pm nå. Ser jeg har fått katalognummer som slutter på 41. Betyr det at jeg skal løpe først da? please si det begynner med 40 . Jeg er jo ikke sikker på hvor fort jeg skal løpe engang, og håpte veldig å få noen foran meg . Jeg fikk jo helt nerver nå haha.

Skrevet

Vet noen av dere om det finnes et hotell eller noe hyttegreier i nærheten av utstillingsområdet? Whoooopsis og jeg vurderer en tur, men vi er litt lost når det kommer til sted og bo på en måte...

Du, nå må dere komme! :o

Hadde jeg bare hatt et sted å bo som var mitt, så kunne dere bodd der, men det har jeg ikke nå. :P

Både Asnes, Granholmen og Langeby er ganske langt unna utstillingen.

Jeg ville kanskje vurdert å se på hoteller, hvis dere har mulighet? Jeg kan evt plukke dere opp, da, så dere kommer dere fram og tilbake.

Jeg fikk forøvrig startnr i natt, og jeg meldte på rett før den forlengede påmeldingsfristen gikk ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...