Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord Hundeklubb's Jubileumsutstilling 16 & 17 juni


Recommended Posts

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Seriøst: Det finnes nok av stevner og utstillinger. Men det finnes ikke noe viktigere enn at du tar deg tid til å bli bra akkurat nå.

Vi har litt lyst å ta oss en tur. Oscar blir jo 9 mnd den 14 juni, så her kunne man jo prøvd ham i junior klassen for første gang. Får gruble litt på det.

Har ikke helt bestemt meg for om jeg skal eller ikke, og eventuelt hvem! Blir det begge dagene regner jeg med at jeg sover der. Skal tenke fram til den 25 Blir det slik at jeg drar kan du selvsakt

Skrevet

Hehe det hadde vært morro,men nei jeg skal nok ikke det,men må jo se på dem alikevel hvis jeg rekker,men både aussie,sheltie og lundehund har samme oppmøtetid :innocent:

Skrevet

Oscar skal jo ha sin junior debut der. Jeg skal stille ham selv for første gang, så regner med det går helt ræva haha. Men må bare dame meg opp og prøve, så får det gå som det går. Men jeg har jo bare fulgt med på valpeshow. Merker jeg er litt usikker nå som det blir junior, men har lest litt. Har jeg forstått rett : får han rød, må han i tillegg ha ck for å gå videre ? får han bare rød så er det rett ut samme som med blå .

Får han rød pluss ck så skal han konkurrere med alle de andre klassene om BIR/BIM ?

Og er de veldig strenge i juniorklassen med tanke på at hunden kanskje ikke klarer stå veldig lenge pent oppstilt ? jeg får stilt ham opp men han klarer ikke holde posisjonen så lenge. Jeg håper inderlig jeg slipper hopp og sprett, øver hver dag med ham nå og idag løp vi uten noe tull, så håper det fortsetter.

Skrevet

Får du rød, skal du konkurrere om plassering sammen med de andre i klassen din som også får rød. Når de med rød har blitt plassert 1-4, deler dommeren evt. ut ck til de han mener fortjener det.

Etter det skal alle som har fått ck inn og konkurrere om cert og beste hannhund. Her plasseres det også 4 hunder. Den som blir beste hanne skal inn og konkurrere mot beste tispe om BIR/BIM.

Får du blå skal du rett ut ja, med mindre det er færre enn 4 som har fått rød. For man skal alltid plassere 4 hunder, så er det. f.eks 2 som har fått rød, skal alle med blå inn igjen og konkurrere om 3 og 4 plassen.

Om de er strenge, kommer helt ann på dommeren. Noen tar hensyn til at det er juniorer, andre ikke. Klarer han ikke å holde posisjonen lenge, flytt på han og still han opp på nytt. Det gjør ingenting :)

Skrevet

Tusen takk for forklaringa :) Ja da får jeg flytte på han ja, han har litt lopper i blodet for tida ser du hehe.

Skrevet

Har noen fått pm på mail enda ? syns aldri det pleier ta så lang tid før man får.

Skrevet

6 finske påmeldte, vi er en av de :) og oppmøte kl 10, med bare4 basenjier forran oss..det blir en finfin tid :) også er jeg spent på hvem andre som skal stille av lappene, trooor halvbror av Leo skal stille, men han er ikke i samme klasse som oss. Blir spennende, å jeg sender som vanlig samboer inn i ringen og holder meg for øynene, og prøver å ikke tenke for mye på det, han er jo tennåringsfjomp om dagen.. Barsker seg litt må vite :P

Skrevet

6 finske påmeldte, vi er en av de :) og oppmøte kl 10, med bare4 basenjier forran oss..det blir en finfin tid :) også er jeg spent på hvem andre som skal stille av lappene, trooor halvbror av Leo skal stille, men han er ikke i samme klasse som oss. Blir spennende, å jeg sender som vanlig samboer inn i ringen og holder meg for øynene, og prøver å ikke tenke for mye på det, han er jo tennåringsfjomp om dagen.. Barsker seg litt må vite :P

Lykke til, gleder meg til å høre hvordan det går :D :D

Skrevet

Vet noen av dere om det finnes et hotell eller noe hyttegreier i nærheten av utstillingsområdet? Whoooopsis og jeg vurderer en tur, men vi er litt lost når det kommer til sted og bo på en måte...

Skrevet

Lykke til, gleder meg til å høre hvordan det går :D :D

Takk :D ikke ha for høy forhåpninger for oss :P jeg blir glad bare han klarer å roe seg ned der jeg, hormonfjortiss deluxe ;)

Skrevet

Takk :D ikke ha for høy forhåpninger for oss :P jeg blir glad bare han klarer å roe seg ned der jeg, hormonfjortiss deluxe ;)

Skulle egentlig skrive at det alltid går bedre enn man tror, men så fikk jeg plutselig helgas fadese friskt i minne :P Men, atte, det går nok fint. Leo er jo en flinking, det har han jo bevist før :)

Skrevet

Fått pm nå. Ser jeg har fått katalognummer som slutter på 41. Betyr det at jeg skal løpe først da? please si det begynner med 40 . Jeg er jo ikke sikker på hvor fort jeg skal løpe engang, og håpte veldig å få noen foran meg . Jeg fikk jo helt nerver nå haha.

Skrevet

Vet noen av dere om det finnes et hotell eller noe hyttegreier i nærheten av utstillingsområdet? Whoooopsis og jeg vurderer en tur, men vi er litt lost når det kommer til sted og bo på en måte...

Du, nå må dere komme! :o

Hadde jeg bare hatt et sted å bo som var mitt, så kunne dere bodd der, men det har jeg ikke nå. :P

Både Asnes, Granholmen og Langeby er ganske langt unna utstillingen.

Jeg ville kanskje vurdert å se på hoteller, hvis dere har mulighet? Jeg kan evt plukke dere opp, da, så dere kommer dere fram og tilbake.

Jeg fikk forøvrig startnr i natt, og jeg meldte på rett før den forlengede påmeldingsfristen gikk ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...