Gå til innhold
Hundesonen.no

Rådyret Luna & podengoen Tellus


mushi
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 179
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg hadde egentlig planlagt ny hund neste år, men plutselig passet det utrolig godt. Jeg har kjøpt meg en podengo portuges som jeg henter neste uke. Tellus. Det blir veldig spennende for oss begge d

Kan være jeg la den der for å ta bilde... [emoji23] Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

Twiggy syns Tellus var kjempesøt 

Posted Images

Ponni var veldig sinna på Luna som skulle leke med henne her en dag og løp for å bite etter henne i fart. Ponni ble en hjørnetann fattigere og kontoen min ble 6.000 kr lavere. Artig.

De har blitt mye bedre venner nå og Luna skjønner mer av hva jeg vil og hvordan hun skal oppføre seg rundt Ponni (det gjelder vel strengt talt henne også). Luna sliter fortsatt med inne-ting, og etter å ha knyttet et bånd til meg fikk hun problemer med å være alene hjemme. Hun har eti opp nesten alt jeg eier og har. Spenning i hverdagen og hele familien fryder seg over artige snaps på mobilen. Hun er derimot helt _håpløs_ å ta bilde av og jeg må øve mer på det. Har noen av de begge.

Lunamars14009_zpsa166ba49.jpg

Fra tur med Kristin på søndag! Tre timer ble vi borte. :P

TurmedKristin010_zpsba983217.jpg

TurmedKristin022_zps456f2b7d.jpg

TurmedKristin025_zpse54bfda2.jpg

TurmedKristin033_zps2c772b89.jpg

Luna eeeeelsker små dyr under bakken og vil helst grave opp hele området for å få tak i de.

TurmedKristin018_zps3ab77e71.jpg

Det bor også fire katter her som de deler husrom med. Jeg kjøpte et bur til Luna, det er nå kattebur. Alle kan sove der samtidig og de har så god plass. :P

Floppy på 9 år

TurmedKristin001_zps46ca0f57.jpg

Blanko på 8 år

Kattungen007_zpsa55b4d14.jpg

Silvia, eller Tjukka som hun blir kalt av naturlige årsaker er 7 år.

Kattungen035_zps84258b7b.jpg

Og til slutt Kattungen som jeg vil tippe snart runder to år.

Kattungen004_zpsc04583da.jpg

Det har vært veldig lange turer hver dag i påsken og uka før pga innkjøp av Fitbit ( :P ), så Ponni gleder seg til jeg skal på skolen igjen for å lese på eksamen. Hun håper uken hennes ser sånn ut:

ponnisoslashta028_zpsbbd7a5e6.jpg

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Fra tur med Luna idag.

Sånn her ser hun ut på ordentlig! Endelig et bilde som greide å fange blikket hennes.

10417606_10154281486755054_1964301835098

Hun sto å balanserte på kanten, sikkert hundre meter ned :S

10485880_10154281486745054_8863289335709

10430848_10154281486820054_2365634522993

Etter jeg tok bildet over pakket jeg ned kameraet i en pose siden det regnet og da jeg løftet blikket var bikkja vekk! Gikk ikke mer enn ti sekunder hvor jeg ikke holdt båndet.

Ropte og ropte og ikke noe svar. Etter et minutt ca hørte jeg en ganske desperat bjeffing og hun hadde sikkert satt seg fast. Vi var på toppen av et "fjell", vanskelig terreng utenfor stien, veldig mye vind og det regnet en del. Brukte vel 20-25 minutter på å finne henne. Rope, lyttet etter bjeffing, gikk litt, rope igjen og lyttet mer.

Da jeg endelig kom frem til henne sto hun på toppen av en knaus og jeg måtte gå fem meter bort for å kunne klarte opp, men snakket til henne underveis. Da jeg kom opp hadde drittbikkja hoppet/detti ned der jeg var og stikki av igjen! Regner med at stressnivået var ekstremt høyt og hun ikke helt tenkte klart. Tok meg ENDA tyve minutter å finne henne, med innlagt sette seg ned å grine/banne-pause. Fikk nesten ikke kontakt med bikkja da jeg kom frem hun var så ekstremt høy. Nå håper jeg idioten tok det som en lærepenge. Dummere enn et brød. Turen ble på ca tre timer og jeg måtte nesten krabbe de siste tyve meterne til bilen. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 10 months later...

Moren min har hatt hundene på overnatting denne helgen. Hun er veldig steng og de får aldri ligge i sofaen når vi er der på besøk. Når de passer dem derimot....

Jeg hentet de klokken tre og da hadde de fått tre turer! Og det regnet! Noen som savner hund :P

post-1091-1429976299,3092_thumb.png

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så herlige hunder :) Hva er Luna blanding av?

Ponni er kjempesøt! Bodde med en kineser i etpar år som venninna mi har. Hun fikk han 7 år gammel, full av uvaner. Stjeler som en ravn, gjerne rett ut av fingrene dine og løper på konstant matjakt så fort du beveger deg en millimeter ut av rommet :P Ikke kan han være alene hjemme heller, hehe.

Han får ganske mye pels på kroppen da. Han ser ut som en rufsete ustelt gatehund om vinteren når hun ikke barberer han.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så herlige hunder :) Hva er Luna blanding av? Ponni er kjempesøt! Bodde med en kineser i etpar år som venninna mi har. Hun fikk han 7 år gammel, full av uvaner. Stjeler som en ravn, gjerne rett ut av fingrene dine og løper på konstant matjakt så fort du beveger deg en millimeter ut av rommet :P Ikke kan han være alene hjemme heller, hehe. Han får ganske mye pels på kroppen da. Han ser ut som en rufsete ustelt gatehund om vinteren når hun ikke barberer han.
Luna er blanding av rådyr og kenguru. :lol: Hun er fra Spania, så jeg aner ikke hva som er i henne. Ikke ligner hun på noe spesielt heller. :P Ponni er et lite troll, men alle elsker henne. Skikkelig sjarmerende rase! Hvor mye behåring de har varierer. Hvis jeg ikke barberer henne får hun hanekam på ryggen. De har en skala fra 1-5 og ponni ligger vel på en sterk treer. Nr 1 betyr at de er helt nakne på kroppen og såvidt har en bitteliten dusk på hodet. Ofte ingenting på ben og hale. Nr 5 er at de nesten må sjekke på tennene om den er naken eller ikke fordi den har så mye hår.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er ikke en hårete naken, men en ganske gjennomsnittlig en. :) Min har ca det samme på kroppen, men mer på hodet. Egentlig en ganske perfekt behåring til å være nakenhund i forhold til utstilling. Man kan dessverre ikke kun bestille hår på strategiske steder. :P Mange av de veldig hårete vant mye for noen år siden, men synes det har endret seg litt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...