Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på leting etter et solid og skikkelig bur til bilen, men sattan så dyre de er!

Det buret jeg har nå er ikke holdbart i det hele tatt, og jeg skjemmes nesten for å bruke det. Det er et vanlig klappsammenstålbur, og i en eventuell krasj tipper jeg det gjør mer skade enn å beskytte henne egentlig :cry:

Jeg ønsker meg et bur fra Trønderburet eller Herkules eller noe i den duren, men de koster virkelig flesk.

Finnes det ingen rimelige og solide bilbur til hund?

Setter stor pris på tips om rimeligere bur, men er kun interessert i den typen som tåler en støt.

Skrevet

Jeg vet ikke om dette egentlig hjelper deg, men tenkte bare å tipse om at Trønderburet selger brukte Trønderbur også. De er rimeligere enn de nye og spesiallagede i alle fall. Det går an å kjøre en tur og se om han har noe inne som passer til bilen din, evt ringe først og høre. :)

Skrevet

Jeg fikk sveiset et dobbeltbur privat og slapp ganske mye billigere unna.

Betalte 4000 for et bur med ca mål B100 (45+55) D80 og H70.

Ellers dukker det jo jevnt og trutt opp rimeligere og pent brukte bur på finn :)

Skrevet

Få deg jobb i dyrebutikk som selger burene ;)

Men ja, det er vel bare å lete på finn etter noen pent brukte antar jeg. Ser Trixie har begynt å selge bilbur som ligner veldig på herkules sine, men de er bare et par hundelapper billigere så det utgjør ikke store forskjellen :P

Skrevet

Skeptisk til plastbur da jeg har sett knust plastbur og det var MANGE skarpe kanter.

Jeg ser på et bra bilbur som en investering.

Det er en av de tingene til hund jeg prioriterer å bruke penger på skikkelig kvalitet.

Om du ikke har råd til å bruke så mye på nytt bur, legg en annonse på Finn.no under ønskes kjøpt.

Gi det litt tid, så dukker det helt sikkert opp noe.

I fengselet her lager de rimelige helsveisa bur.

Det kan ikke finnes et tilsvarende tilbud rundt omkring der du bor?

Mulig de ikke er like god kvalitetsmessig som de dyre merkene da flere og flere merker legger mye arbeide ned i sikkerhet ved å kræsjteste burene.

Men jeg tror sikkert at de er av en helt annen kvalitet enn sammenleggbare bur og plastbur.

Skrevet

Jeg kan ta mål av buret som jeg hadde i Berlingo´en min (søndag kanskje?) og dersom dette passer og du finner en genial måte å få det fra Østlandet og opp til Trøndelag på så kanskje det ordner seg? Kelabur, fin str til hunden din og to dører og greier og greier.

Ja, sjekk det da :) Hva skal du ha for det da isåfall? (transport opp hit tror jeg at jeg skulle fått ordna)

Jeg ønsker bur med dør både i langenden og kortenden, fordi i min bil må jeg ha dør i langenden (Toyota Yaris Verso) og i min mors bil (som vi bruker på utstillingsturer) må jeg ha dør i kortenden.

Ellers takk for mye fine tips i tråden!

Jeg er enig i at skikkelig bur er en grei sak å investere litt i, men 6500,- osv for et bur synes jeg er drøyt mye penger. Egentlig synes jeg 2000,- er ille nok, men skjønner at jeg kanskje må opp i den prisklassen.

Skrevet

6500?? Jeg betalte 3500,- for mitt Trønderbur laget etter mål til min bil.

Brukte skrekkeksempel da liksom, toillsjur :P

Jeg har fått et prisforslag fra Trønderburet på 3500,- jeg også, men jeg synes fortsatt det blir litt dyrt altså.

Skrevet

jeg fikk pris på 7800 for dobbeltbur fra smidth.... fikk sjokk og kjøpte meg variocage til 4800. Dyrt ja, men sikkert lettere å få solgt da jeg har litt rar bil og kjøpe spesialbygd vil si at jeg antageligvis ikke får solgt det :P

Skrevet

jeg har trippelbur fra Schmidt.

Ny pris 9900 kr. Noe som er helt sykt, spør du meg...

Jeg betalte 5000 for det, noe jeg også syns er drøyt. Men er veldig fornøyd. Plass til blandingen min på 34 kg + to sheltier e.l.

Har også et enkeltbur fra Kela, som ble spesiallaget til den gamle bilen min. Betalte vel 2200 kr inkludert frakt. BC'n bor i det buret når vi er på biltur :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...