Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på leting etter et solid og skikkelig bur til bilen, men sattan så dyre de er!

Det buret jeg har nå er ikke holdbart i det hele tatt, og jeg skjemmes nesten for å bruke det. Det er et vanlig klappsammenstålbur, og i en eventuell krasj tipper jeg det gjør mer skade enn å beskytte henne egentlig :cry:

Jeg ønsker meg et bur fra Trønderburet eller Herkules eller noe i den duren, men de koster virkelig flesk.

Finnes det ingen rimelige og solide bilbur til hund?

Setter stor pris på tips om rimeligere bur, men er kun interessert i den typen som tåler en støt.

Skrevet

Jeg vet ikke om dette egentlig hjelper deg, men tenkte bare å tipse om at Trønderburet selger brukte Trønderbur også. De er rimeligere enn de nye og spesiallagede i alle fall. Det går an å kjøre en tur og se om han har noe inne som passer til bilen din, evt ringe først og høre. :)

Skrevet

Jeg fikk sveiset et dobbeltbur privat og slapp ganske mye billigere unna.

Betalte 4000 for et bur med ca mål B100 (45+55) D80 og H70.

Ellers dukker det jo jevnt og trutt opp rimeligere og pent brukte bur på finn :)

Skrevet

Få deg jobb i dyrebutikk som selger burene ;)

Men ja, det er vel bare å lete på finn etter noen pent brukte antar jeg. Ser Trixie har begynt å selge bilbur som ligner veldig på herkules sine, men de er bare et par hundelapper billigere så det utgjør ikke store forskjellen :P

Skrevet

Skeptisk til plastbur da jeg har sett knust plastbur og det var MANGE skarpe kanter.

Jeg ser på et bra bilbur som en investering.

Det er en av de tingene til hund jeg prioriterer å bruke penger på skikkelig kvalitet.

Om du ikke har råd til å bruke så mye på nytt bur, legg en annonse på Finn.no under ønskes kjøpt.

Gi det litt tid, så dukker det helt sikkert opp noe.

I fengselet her lager de rimelige helsveisa bur.

Det kan ikke finnes et tilsvarende tilbud rundt omkring der du bor?

Mulig de ikke er like god kvalitetsmessig som de dyre merkene da flere og flere merker legger mye arbeide ned i sikkerhet ved å kræsjteste burene.

Men jeg tror sikkert at de er av en helt annen kvalitet enn sammenleggbare bur og plastbur.

Skrevet

Jeg kan ta mål av buret som jeg hadde i Berlingo´en min (søndag kanskje?) og dersom dette passer og du finner en genial måte å få det fra Østlandet og opp til Trøndelag på så kanskje det ordner seg? Kelabur, fin str til hunden din og to dører og greier og greier.

Ja, sjekk det da :) Hva skal du ha for det da isåfall? (transport opp hit tror jeg at jeg skulle fått ordna)

Jeg ønsker bur med dør både i langenden og kortenden, fordi i min bil må jeg ha dør i langenden (Toyota Yaris Verso) og i min mors bil (som vi bruker på utstillingsturer) må jeg ha dør i kortenden.

Ellers takk for mye fine tips i tråden!

Jeg er enig i at skikkelig bur er en grei sak å investere litt i, men 6500,- osv for et bur synes jeg er drøyt mye penger. Egentlig synes jeg 2000,- er ille nok, men skjønner at jeg kanskje må opp i den prisklassen.

Skrevet

6500?? Jeg betalte 3500,- for mitt Trønderbur laget etter mål til min bil.

Brukte skrekkeksempel da liksom, toillsjur :P

Jeg har fått et prisforslag fra Trønderburet på 3500,- jeg også, men jeg synes fortsatt det blir litt dyrt altså.

Skrevet

jeg fikk pris på 7800 for dobbeltbur fra smidth.... fikk sjokk og kjøpte meg variocage til 4800. Dyrt ja, men sikkert lettere å få solgt da jeg har litt rar bil og kjøpe spesialbygd vil si at jeg antageligvis ikke får solgt det :P

Skrevet

jeg har trippelbur fra Schmidt.

Ny pris 9900 kr. Noe som er helt sykt, spør du meg...

Jeg betalte 5000 for det, noe jeg også syns er drøyt. Men er veldig fornøyd. Plass til blandingen min på 34 kg + to sheltier e.l.

Har også et enkeltbur fra Kela, som ble spesiallaget til den gamle bilen min. Betalte vel 2200 kr inkludert frakt. BC'n bor i det buret når vi er på biltur :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...