Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdrettsnavn.


Staffelaff
 Share

Recommended Posts

Om noen av mine hunder egner seg for avl, ønsker jeg å ha et par valpekull etterhvert.

Har lest at det kan ta lang tid og få godkjent kennelnavn, så tenkte at det kunne være greit og evt søke ganske snart.

Er det noen som vet om man fylle ut 3 alternativer, eller kan det holde med 2?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj, så kjedelig? Får man årsaken til avslag på navn, som foreksempel for likt et annet? Forstår jeg innlegget ditt rett nå om at du nå har fått en godkjenning?

Avslaget var at det var for likt noen andre (jeg hadde sjekka på forhånd, og trodde et par bokstaver forskjellig var "lov" men de har blitt strengere) 4 valget gikk igjennom :D Men da måtte jeg gjennom hele mølla på nytt, men det tok mye kortere tid enn da jeg sendte inn 3 forslag.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Avslaget var at det var for likt noen andre (jeg hadde sjekka på forhånd, og trodde et par bokstaver forskjellig var "lov" men de har blitt strengere) 4 valget gikk igjennom :D Men da måtte jeg gjennom hele mølla på nytt, men det tok mye kortere tid enn da jeg sendte inn 3 forslag.

Måtte du betale dobbelt da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aha, sånn ja :rofl:

Gruer meg nesten litt jeg, blir sikkert dritskuffa om ikke 1 valget går igjennom. Er ikke det at det er så vakkert akkurat, men har vært i tankene mine i 8 år.

Dobbeltpost, jaja. Shit happends :lol:

Jeg var skuffa for at 1 valget ikke gikk gjennom jeg og, for det var noe som betydde noe liksom. 4 valget syntes jeg egentlig var litt teit (samboer som fant på det) men etter å ha blitt vandt til det synes jeg det er kult og fint :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde kun ett navn ;) Så går fint av å søke med bare ett navn :)

Før du søker må du sjekke at det ikke er likt noe annet på FCI sine sider :) Jeg sjekket der samt googlet litt rundt for å se om det var noe som lignet. Mitt kennelnavn er i Hundesport nå, og det er 7 uker ish igjen av klagefristen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kjenner at jeg godt kunne tenkt meg å ikke ha hund
    • Hun får også en god sykkeltur hver morgen, noen ganger med trekk og andre ganger uten. I løpet av uken trener vi også lydighet, svømming, rallylydighet og spor. De siste månedene har vi fokusert mye på ro-trening i offentlige områder med mange folk og hunder. Hun er i god form og har en slank kroppsbygning, men sliter med å roe seg ned når vi er ute, selv om hun lett finner roen innendørs. Tidligere kastet vi dessverre en del pinner og ball på turer, men jeg innså i senere tid at det er med på å skape mye stress. Derfor har vi sluttet med dette for en god stund siden. Jeg forstår at dette har bidratt til å bygge opp stressnivået hennes utendørs. Men ellers har hun vært slik jeg beskriver henne, helt siden vi fikk henne.
    • Søk er fint, men ellers synes jeg det virker som det kan være litt mye løping og stress-jobbing, enn ro og fokus. Jeg ville droppet kasting av ball/leker/apport, og agility. La henne løpe litt fra seg, og så ta økter med roligere øvelser. Lengre søk, flere gjenstander, rolige øvelser som sitt, dekk, stå, veksling mellom posisjoner, gå fot, og andre roligere lydighetsøvelser. Bli-øvelser krever også fokus og selvbeherskelse. Det kan også være det hjelper å gi henne oppgaver på tur. Selv om jeg i prinsippet er motstander av at hunder skal gå fot på tur, så kan det være en idé å gjøre det for noen strekninger. Variere med å veksle hvilken side hun går på (etterhvert bytte side under gange, og veksle mellom å bytte side ved å gå foran eller bak deg), snurr mens dere går fot, osv. Ta korte stopp med gjennomgang av et par øvelser. Hopp opp på steiner og benker dere går forbi. Og stopp innimellom og kast en neve godbiter i grøftekanten så hun får søke opp. Dette høres ut som en hund som kjeder seg på tur, og trenger litt fokus og jobb. Gjør det lønnsomt å ha slakt bånd når dere ikke fokuserer aktivt på en oppgave. Bruk kontaktkommando litt før båndet blir helt stramt, og belønn kontakt og nærhet til deg. Og ja, det tar tid og tålmodighet!
    • Det er en border collie på 2 år. Før tur får ho løpe fra seg på et jorde en halvtimes tid. Da pleier vi også å leke litt søk med ulike gjenstander som ho skal finne. Eller så trener vi litt agility hvor hvor ho også får kjørt seg litt både mentalt og fysisk, men ho er likevel alt for gira og stresset på turen etterpå.. 
    • Gulvredsel er ikke uvanlig på en del raser. Hvilken rase er det? Selv om søsknene ikke har det ligger det også typisk i genene, det er jo arven bakover som er relevant her. Jeg ville jobbet med å gjøre det å gå gjennom dører en positiv ting. Finn en ukjent døråpning, la hunden stå nærmest døren. Stå på avstand, og belønn at hunden ser på døråpningen. Hvis hunden beveger seg nærmere på egenhånd, belønn igjen. Ikke gå for fort fram, og belønn gjerne med å ta noen skritt bort fra døråpningen igjen innimellom. Ta pauser, men la hunden selv også styre tempo mot og gjennom døren. Gjør dette med både kjente og ukjente dører en periode, og se om adferden endrer seg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...