Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Recommended Posts

  • Svar 447
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Skrevet

Å halv-broren er sånn en flott fyr! Nå må han ikke skjemme ut slekta når han skal til pers i helgen da!!! :P (Ta bilder.. film... sånn at man kan sitte og tenke at gudskjelov så slipper man å være med på sånt :lol: )

  • Like 1
Skrevet

Å halv-broren er sånn en flott fyr! Nå må han ikke skjemme ut slekta når han skal til pers i helgen da!! :P (Ta bilder.. film... sånn at man kan sitte og tenke at gudskjelov så slipper man å være med på sånt :lol: )

Haha! De kommer til uka en gang. (Hun skal til veterinær på mandag for å sjekke hvordan det ligger an med løpetida.) Jeg skal IKKE ta bilder eller filme! Jeg skal fortrenge gullungens aktiviteter så fort som overhodet mulig og late som om han fremdeles er et uskyldig lite barn når det hele er ferdig. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Kelpier kler definitivt høsten. :) Fine bilder!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Enig :D De kler virkelig høsten!

Kjempe fine bilder :ahappy: Du må ihvertfall ta et bildet av at parret sitter uskyldig ved siden av hverandre da :D

  • Like 1
Skrevet

Enig :D De kler virkelig høsten!

Kjempe fine bilder :ahappy: Du må ihvertfall ta et bildet av at parret sitter uskyldig ved siden av hverandre da :D

Du må iallefall få til noe bedre enn dette, dette var det beste bildet jeg fikk av kjæresteparet sammen liksom :P

spoiler for å ikke dalmatinifisere kelpiekjekkasens tråd

Minna-2013-07-25-028.jpg

Haha! Pent kjæresteparbilde skal vi vel få til. Tipper oppdretter er litt interessert i det selv. ;) Her er daten hans forresten, hun er ganske så søt. :)

1186202_10200703303841331_962182935_n.jp

  • Like 6
Skrevet

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. ;) De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så det måtte noen forsøk til før han begynte å få til teknikken. De fikk en pause i bilen før vi tok dem ut en gang til, og det ble flere parringsforsøk hvor det var like ved å bli heng, men hvor hun gikk unna sånn akkurat i siste liten. Det kan jo bli valper likevel, men det hadde vært greiest å få til et heng sånn for sikkerhets skyld. Så vi skal møtes igjen i morgen og krysser fingrene for at det blir parring med heng da. Det stod ikke på lysten til Geo i alle fall, selv om han ble ganske sliten til slutt. Nå ligger han krøllet sammen i en ball i hundesenga og sover. :P Han var høflig og grei, interessert og nysgjerrig, men likevel nokså avslappet. Ikke stresset og frustrert hormonfrosk liksom.

Kjæresteparet (Qiwi er helt nedrøytet :P )

9784672385_42db774901_z.jpg
Unge menn har ikke tid til å sitte stille
9784666565_b20b64039b_z.jpg
  • Like 12
Skrevet

Å, plutselig ble Geo en MANN! :D

Dette blir spennende å følge med på! Du må spamme tråden med valpebilder om det kommer noen :)

Haha, selvfølgelig! Blir det valper ut av dette skal jeg overøse dere med sjokoladebollebilder. :D

I dag gikk han litt mer målrettet til verks fra starten av, og vi fikk parring med heng. Så nå har han gjort sin del av jobben, så får vi se hva resultatet blir. :)

  • Like 11
  • 3 weeks later...
Skrevet

Sist helg gikk vi tur et sted hvor vi krysset beite etter beite. Geo gikk i bånd, så han var jo like foran meg, men syntes likevel jeg var fryktelig treig med å få åpnet grindene mellom beitene. Etter hvert fant han ut at det gikk jo mye kjappere å bare hoppe over selv. Så her er hans nye hobby:

10132844116_4221c2f445_c.jpg
10132845146_513d9cdda9_c.jpg
10132846206_338f243835_c.jpg
10132770575_43894e172e_c.jpg
10132849776_2e61e7afc3_c.jpg
Denne helga har vi vært på treningsleir med raseklubben. Et tjuetalls kelpier på ett sted er ikke hverdagskost! Vi har kost oss skikkelig og fått god hjelp med lydigheten. :)
Foto: Anette Henriksen
1383169_10153287285625464_249342713_n.jp
Foto: Anette Henriksen
1377988_10153287285720464_276160640_n.jp
Akkurat slik skal en innkomst på budføringa se ut. *host* Geo syns det er party-party, Jeanette er litt uenig. Streng oppdretter ass! :P Foto: Anette Henriksen
1380798_10153287285735464_1812324794_n.j
Budføring. Foto: Anette Henriksen
1383939_10153287285940464_1962132771_n.j
Foto: Anette Henriksen
1376367_10153287293490464_671412245_n.jp
Lydighetsgruppa. Trivelige folk! Foto: Anette Henriksen
1375845_10153287291565464_663670560_n.jp
Geo i hundesprinten, hvor han kom på delt tredjeplass. Foto: Jeanette Hatteberg
733869_10153302027645072_1717376174_n.jp
  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...