Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

God erfaring, har 2 stk. fungerer helt fint :)

Takk for innspill :)

Kan du bruke dem istedet for å klippe, eller er den best etter at man har klippet med klosaksa for å "file" dem fine liksom?

Håper du skjønner hva jeg mener :icon_redface:

Skrevet

Takk for innspill :)

Kan du bruke dem istedet for å klippe, eller er den best etter at man har klippet med klosaksa for å "file" dem fine liksom?

Håper du skjønner hva jeg mener :icon_redface:

jeg sliper hele kloen, bruker ikke saks eller noe annet. sliper de noen sekunder hver på hver labb til jeg får de sånn jeg vil ha de. Tar litt annahver dag nå for å få de korte og fine uten å ta for mye på en gang.

  • Like 1
Skrevet

Det høres jo genialt ut. Det er en kommentar på den sida til clas ohlson og der har noen skrevet at den bråker veldig og er alt for stor til små hundeklør. Er det bare en sur grinebiter som har trollet litt eller kan det stemme? Lurer på om jeg skal be modern ta med en sånn når de kommer på besøk neste gang.

Skrevet

jeg sliper hele kloen, bruker ikke saks eller noe annet. sliper de noen sekunder hver på hver labb til jeg får de sånn jeg vil ha de. Tar litt annahver dag nå for å få de korte og fine uten å ta for mye på en gang.

Takk!

Med tanke på prisen så er det vel verdt et forsøk da. Litt spent på hva hundene sier merker jeg :P

Skrevet

jeg ville heller investert i et produkt av litt bedre kvalitet :P

Jeg har den fra Nalle og hunden, men det finnes jo en mellomting...

Jeg mistenker at de billige versjonene bråker fælt, og blir fort varme?

Skrevet

jeg ville heller investert i et produkt av litt bedre kvalitet :P

Jeg har den fra Nalle og hunden, men det finnes jo en mellomting....

Jeg mistenker at de billige versjonene bråker fælt, og blir fort varme?

jeg har en fra nalle og hundene, den er alt for diger, en er tung å bruke. føler begge blir like fort varme. begge bråker ja.

men mine hunder liker den fra clas og ligger helt rolig og lar meg ordne vs et hysteri med klosaks :)

Skrevet

Jeg bruker klosliper, bruker den både på granden min og tibben til mine foreldre, fungerer like godt på begge to. :) Brukte den på mine 1 kilos kaniner når jeg hadde de og. :)

Skrevet

Bråker de veldig? Jeg kjøpte neglfil i manuel form siden neglsaks er noe som går til nød, de kunne vært trengt å slipt litt lengre ned også, men Terho er panisk over alt som lager "den" type lyder!

Skrevet

Skulle likt og prøve ut slik på min hund også, men er litt redd hun ville blitt redd den siden hun er litt skeptisk til vanlig klipping. Hun ligger forsåvidt i ro og får masse godbiter, men vil ikke skremme henne mer sånn at det blir vanskeligere enn nå. kanskje det da er lurt og la være vis en kan :icon_confused:

Skrevet

Det høres jo genialt ut. Det er en kommentar på den sida til clas ohlson og der har noen skrevet at den bråker veldig og er alt for stor til små hundeklør. Er det bare en sur grinebiter som har trollet litt eller kan det stemme? Lurer på om jeg skal be modern ta med en sånn når de kommer på besøk neste gang.

Jeg synes den er det. Den bråker noe innmari, og Pøbel haaater den, og jeg synes den er ubehagelig å holde i. Så vi bruker heller saks, vi. :lol:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg skulle gjerne hørt noen flere erfaringer rundt disse batteridrevne klofilene.

Har sett på oster sin, og for meg virker den veldig ålreit.

2846_Oster_elektrisk_klo_og_neglfil_2.jpg

Erfaringer mottas med takk! :D

(ellers fungerer det greit å klippe også, men hadde vært kjekt å fått klørne litt rundere i kantene)

  • 7 years later...
Skrevet

Gaaaaaammel tråd, men er det noen flere som har erfaring nå? Må vel ha kommet noen flere typer på markedet på 7 år?
Jeg begynner visst å bli gammel og ser dårligere for klipper klør så de blør litt for ofte, selv med hodelykt på... 
Har Dremel multi og det går så det suser, men siden jeg har hunder med faner på bena er jeg livredd at hårene skal sette seg fast.. og ledning er jo noe herk...
Bråker de man kjøper mer enn en Dremel?

Skrevet

Jeg er veldig frelst med kloslipemaskin. Akkurat nå er vi tilbake til saks siden jeg mistet batteriladeren til den jeg hadde, men savner den hver gang. Vi har begynt med manuell neglefil nå slik at hun venner seg til følelsen, så kjøper jeg nok bare en dremel. Brukte det litt sist da jeg hadde mistet laderen og det fungerte minst like bra om ikke bedre! Den var mer effektiv så det gikk raskere, men måtte også passe mer på varmeproduksjonen. 

  • Like 1
Skrevet

Har fått endel tilbakemeldinger på at mange bare bruker Dremel.  Men at de andre også fungerer bra, men at de som går kun på batteri sluker batteri, så de oppladbare er best.
Jeg har fått låne en slik billig variant med batteri, så bare jeg får nye batteri til den skal det testes. :D
Og Dremelen stopper visstnok om hår kommer inni- så da er det bare ledningen på min gamle som er minuset ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...