Gå til innhold
Hundesonen.no

2 nettbrett - men hvilket bør jeg velge?


Recommended Posts

Skrevet

Asus transformer med 3g :wub::heart:

Jeg har forgjengeren før den fikk 3g, elsker den. Elsker dog android fra før og elsker hele lille klumpen. lett å ha med, 18 timer batteritid. lett å ha med i møter og på sykehus osv.

Guest vivere
Skrevet

Hvilke kriterier har du? Hvorfor er ikke Samsung med? Hva er viktigst for deg?

Har du tablet fra før?

1.Brukervennlighet og tilgjengelig programvare.

2. Har ikke vurdert Samsung. Valget står mellom iPad og Asus.

3. Skjermoppløsning.

4. Nei. Ikke smartelefon engang :)

Skrevet

Apple er enklest, mest brukervennlig for deg uten erfaring med smarttelefoner, og iPad 3 har excellent oppløsning! :)

Skrevet

1.Brukervennlighet og tilgjengelig programvare.

2. Har ikke vurdert Samsung. Valget står mellom iPad og Asus.

3. Skjermoppløsning.

4. Nei. Ikke smartelefon engang :)

Om du ikke er vant til Apple fra før ville jeg valgt Asusen på grunn av programvaren. Ang. spørsmål 2 så spurte jeg ikke om du hadde vurdert Samsung, men hvorfor du ikke har vurdert det. ;)

Skrevet

Jeg ville absolutt valgt iPad! Det er ingen ved siden av i brukervennlighet spør du meg. Selv min farmor på snart 80 og min bror på 5 bruker iPad uten instruksjoner. Dessuten er den mye raskere enn alle nettbrett jeg har prøvd så langt. Altså i forhold til navigering.

Guest vivere
Skrevet (endret)

Om du ikke er vant til Apple fra før ville jeg valgt Asusen på grunn av programvaren. Ang. spørsmål 2 så spurte jeg ikke om du hadde vurdert Samsung, men hvorfor du ikke har vurdert det. ;)

Vel, det finns jo iPhone her i heimen og jeg har en MacbookPro, så jeg er på sett og vis kjent med Apple, selv om jeg ikke har smarttelefon elller nettbrett selv :)

Endret av vivere
Guest Kåre Lise
Skrevet (endret)

Vel, det finns jo iPad her i heimen og jeg har en MacbookPro, så jeg er på sett og vis kjent med Apple, selv om jeg ikke har smarttelefon elller nettbrett selv :)

Når du allerede har en mac kan jeg ikke se noen grunn til å vurdere noe annet enn iPad. Når jeg omsider fikk iPhone ( samme operativsystem som iPad, iOS ) Var alt en lek å synke den mot macen jeg hadde, plutselig hadde macbooken på telefonen. Nå finnes det standhaftige geeker som mener dette også lar seg gjøre med android men det er virkelig for spesielt interesserte.

Og siden du etterspør skjerm og oppløsning såvidt meg bekjent så er det akkurat på den nye retinaskjermen iPad3 gruser alt på markedet.

Jeg har hatt Retina på iphon 4 nå i 1,5 år uten beskylttelsesfilm og det ekke en ripe i den.

1.Brukervennlighet og tilgjengelig programvare.

Brukervennligheten på operativsystem er vel opplagt her siden du kjenner både iOS og OSX.

Tilgjengelig programvare som apps er veldig hipp som happ mellom android og iOS. Det som er unikt av apps er såfall rent personlig så det må du nesten selv undersøke hva du får på de forskjellige plattformene etter egne preferanser. Og mene noe annet er tull. Selv følger jeg utvikling på 3D på disse og har ikke sett noe enda som gir meg grunn til å være lei meg for å ha iPhone fremfor noe annet.

Men hva vet vel jeg her jeg sitter på PC etter 10 år med mac og sku hatt provisjon av apple.. :jump:

Endret av Kåre Lise
Guest vivere
Skrevet

Tusen takk for innspill. Da blir det nok en tur til nettbrettbutikken over påske :)

Skrevet

Beklager om jeg kupper tråden din etter at du har bestemt deg, Vivere, men jeg lurer litt på hvorfor folk synes ipad er så brukervennlig?

Jeg irriterer meg skikkelig over at jeg ikke får sett nett-tv og en del andre ting som krever flash, og enda verre, at jeg ikke kan bruke nettbanken siden ipad'en ikke støtter java. Mulig det går an å omgås dette på noe vis som jeg ikke kjenner til, men jeg synes ikke den kan kalles brukervennlig når man ikke uten videre kan bruke helt vanlige funksjoner.

(Men nå har jeg ikke prøvd de andre brettene da, kanskje de er enda mindre brukervennlige på andre områder)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Beklager om jeg kupper tråden din etter at du har bestemt deg, Vivere, men jeg lurer litt på hvorfor folk synes ipad er så brukervennlig?

Jeg irriterer meg skikkelig over at jeg ikke får sett nett-tv og en del andre ting som krever flash, og enda verre, at jeg ikke kan bruke nettbanken siden ipad'en ikke støtter java. Mulig det går an å omgås dette på noe vis som jeg ikke kjenner til, men jeg synes ikke den kan kalles brukervennlig når man ikke uten videre kan bruke helt vanlige funksjoner.

(Men nå har jeg ikke prøvd de andre brettene da, kanskje de er enda mindre brukervennlige på andre områder)

altså, eksempelvis NRK har egen nett-TV app. Dette med bank er bare tøv, jeg har mobil-bank, det gruser nettbank, dvs. jeg har nettbank på mobilen jeg med egen app. Helt fantastisk, du har ikke sett reklamen eller skjønner jeg?
Skrevet

Transformer med Dock.

Transformer PRIME med Dock om du har litt gryn til overs...

Har Transformer å det er min Bærbare PC.! (har ingen annen bærbar)

10-16 timers batteritid, kjapp & god å bruke...

Best av alt, samme Operativsystem som på mobiltelefonen...

Begge kjører IskremSandkake.. :heart:

Logisk tenking

Har du Android Telefon, kjøp Android Nettbrett...

Har du iPhone, Kjøp iPad...

Mest brukervennlig er å ha samme OS på telefon og brett...

Jeg hadde ikke klart å ha android på telefonen for så å måtte forholde meg til itunes og rare begrensninger med iPad i tillegg...

Dette går begge veier..

iPad er ikke dårlig det heller...

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Mååå bare dra denne opp igjen, jeg. Her jeg sitter med min nye ipad 3. Jeg eeelsker den, og den er herved min nye, beste venn. Jeg var litt frem og tilbake på hva jeg skulle ha av apple eller samsung, men jeg er ikke så glad i å surfe på samsungtelefonen min i forhold til ipoden. Så da ble det ipad, da. Stod mellom 2 og 3, og det ble 3 på grunn av oppløsningen. Jeg trodde ipoden hadde god oppløsning, men jeg merker lett overgangen fra å se på denne, over til ipoden etterpå ...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...