Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Far er jeg aldri til og fikk ikke kjøpe hund av mamma så hund gjør det ikke. Så tror det er best om jeg setter det på typen for vi deler hunden og han hjelper meg med og betale vet. Og for :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Far er jeg aldri til og fikk ikke kjøpe hund av mamma så hund gjør det ikke. Så tror det er best om jeg setter det på typen for vi deler hunden og han hjelper meg med og betale vet. Og for :)

Desto større grunn til å IKKE sette hunden på han. Forsikringa kan han ta men aldri overfør hunden din til han.
Skrevet

Det kan være litt hipp som happ med forsikringsselskaper og pris. På DS er prisen lik hos Agria og Gjensidige. Best å sjekke litt rundt, for "din" erfaring trenger ikke å stemme overens med "min".

Men TS, hunden trenger ikke overføres på noen, bare sett forsikringen på noen andre. Når du blir 18 selv så overfører du den tilbake til deg selv. Enkelt og greit.

Skrevet

litt OT, men jeg har hatt både Gjensidige og Agria. Fordelen med Agria at de fleste veterinærkontor har direkte skadeoppgjør med de. Dvs at Veterinærkontoret og Agria gjør opp seg i mellom også betaler du bare egenandelen til veterinæren. Du trenger ikke engang å kontakte Agria selv, veterinærkontoret ordner allt. Slik gjorde de det når vi måtte operere ene hunden for entropion. Strålende fornøyd med løsningen og Agria:)

  • Like 1
Skrevet

Desverre så kan jeg ikke lage forsking på hunden før jeg er 18 år, ikke engang på argia. Prøvde med mitt person nr og det fungerte ikke også prøvde vi med typen sitt og det fungerte med engang :)

Skrevet

Desverre så kan jeg ikke lage forsking på hunden før jeg er 18 år, ikke engang på argia. Prøvde med mitt person nr og det fungerte ikke også prøvde vi med typen sitt og det fungerte med engang :)

Men har du ringt og snakket med dem?

Skrevet

Skal prøve det i morgen jeg :) eller kan jeg sette forsikringen på han til jeg blir atten ?

Hvis du kan ha forsikringen i ditt navn, hvorfor ikke bare fikse det med en gang? Det er jo det letteste..

Skrevet

Ikke lest alt men hunden min Ivo stod registrert på meg og jeg fikk han når jeg var 16år. Forsikringen stod på min far helt frem til jeg flyttet for meg selv en stund etter at jeg ble 18år og da ringte jeg bare inn og sa at jeg ville ha forsikringen i mitt navn og til min adresse og da fikset de det med en gang uten problemer. :)

Skrevet

Vet at noen har presisert det tidligere, men sykdommer som hunden allerede innehar vil ikke dekkes, ihvertfall ikke i vanlige forsikringer (mulig det finnes noe spesielt der ute).

Derfor anbefales det sterkt at man forsikrer valpen med en gang man får den, dersom oppdretter har tegner forsikring for valpene, så lar ofte forsikringsselskapene deg overlappe, særlig hvis det er samme forsikringsselskap som oppdretter har brukt.

Skrevet

Med hvis det er en medfødt sykdom for jeg igjen på hennes forsikring hos if. Det gjelder i 3 år og skal jo ha forsikring uansett :)

Skrevet

Med hvis det er en medfødt sykdom for jeg igjen på hennes forsikring hos if. Det gjelder i 3 år og skal jo ha forsikring uansett :)

Somoftes krever slike forsikringer at hunden blir forsikret innen en dag etter at den har kommet i hus.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Vil bare nevne at Kuro har noen tannproblemer som ser ut til å være dekket av Agria Spesial, men som ikke ville vært dekket dersom vi ikke hadde lagt til Spesial-delen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...