Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp, diende tispe.


eva86
 Share

Recommended Posts

Hun fikk 2 morkaker da valpene kom den 28 mars. Samt fikk hun hønsebuljong med litt druesukker i under og etter fødsel. Og en kyllingfile.

Dag 1 begynte hun spise tørrfor, som jeg vannet ut med hønsebuljong. Drakk og spiste bra, ga henne små mengder mat ofte.

Dag 2 drikker mindre, diare og er blitt betraktelig tynnere og slapp. + kastet opp to ganger.

I kveld fikk hun Zoolac og v&h nr 33. Valpene spiser godt og alle har gått opp i vekt. Hun er fortsatt veldig dedikert til valpene.

(hun har fått/får RC mother and baby)

Har fått tips om fiskebollesaft og ris, samt v&h + zoolac. Salt binder jo væske så ser den.

Men igjen, salt tørker kanskje opp diareen siden hun ikke drikker?!

Skal jeg prøve bare v&h + zoolac ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville ikke gitt fiskebollekraften, den er innmari salt! Ellers er jo ikke litt diare uvanlig, men om du er redd for dehydrering så vann heller ut VOh til suppe, da får hun masse væske. Zoolac kan du gi. Overkokte gulrøtter er mitt hete tips for å stoppe diare, det har funket hver gang :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, når voh ikke stopper det (som har ben i seg) så tror jeg neppe ren kjøttdeig gjør det. Men det skader ikke å prøve :)

Det stopper det hver gang jeg gir det til mine hunder, så jo, det fungerer faktisk. :aww: Har forøvrig fått rådet av oppdretteren til jentene, som kommer fra en familie som har drevet oppdrett av trekkhunder i 40 år og som gir rå kjøttdeig når det renner litt, så "trikset" er meget godt utprøvd. :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det stopper det hver gang jeg gir det til mine hunder, så jo, det fungerer faktisk. :aww: Har forøvrig fått rådet av oppdretteren til jentene, som kommer fra en familie som har drevet oppdrett av trekkhunder i 40 år og som gir rå kjøttdeig når det renner litt, så "trikset" er meget godt utprøvd. :)

Hm. Pussig, men da lærte jeg noe nytt i dag også :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...