Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 162
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har jeg vært den lykkelige (og frustrerte ) eier av Ozzy i 5 år! Tiden flyr syntes jeg, virker ikke som om det er såå lenge siden jeg reiste å hentet han.

Han er det! Idag fyller kjekken sjøl 6år! Og man må selvfølgelig pynte seg på bursdagen sin!

Vært på stranda i dag! *plopp* Riste seg Tørke seg Kjempe rein! Leken er dum og ligger i vannet så da prøver vi å "labbe" de

Posted Images

Skrevet

(Utenom min egen) så er Ozzy definitivt den søteste japaneren jeg har sett!

Ozzy er den søteste. :P

Nei, ingen er så søte som sin egen hund! :) Men for å være helt ærlig syntes jeg det er mye stygge japanere rundt omkring :P (Ikke Ozu såklart, han er dødsskjønn).

Skrevet

Før jeg hadde japaner så synes jeg alle var like. Men nå som jeg har en selv, er medlem i klubben og ser mange bilder, så ser jeg store forskjeller! Og jeg er litt eng med deg - jeg synes faktisk det er en god del som ikke er så veldig pene. Vi to har de herligste, sånn rent objektivt. :ahappy:

Skrevet

Før jeg hadde japaner så synes jeg alle var like. Men nå som jeg har en selv, er medlem i klubben og ser mange bilder, så ser jeg store forskjeller! Og jeg er litt eng med deg - jeg synes faktisk det er en god del som ikke er så veldig pene. Vi to har de herligste, sånn rent objektivt. :ahappy:

Jeg ser mange rare japanere på jobben. :P Jeg stiller ikke ut, så ser lite der, men det er store forskjeller rundt omkring! :)

Skrevet

Idag har jeg vært den lykkelige (og frustrerte :P ) eier av Ozzy i 5 år! Tiden flyr syntes jeg, virker ikke som om det er såå lenge siden jeg reiste å hentet han. :)

5wds3s.jpg

2rnismh.jpg

Noe så fantastisk søtt! Hele meg bare smeltet av baby-Ozzy! :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ozzy :wub:

Sååå nusselig! Blir aldri lei av Ozzy-bilder. :wub:

Måtte se gjennom hele tråden - og for en søt voffe :wub: Han ser jo glad ut nesten hele tiden, smiler masse. Herlig :wub:

:D :D :) :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

988606_10151725724986411_1724367240_n500

Ozzy sin seng som Fredrik som regel sover i. Da MÅ Ozzy legge seg i den, til tross for at han ikke har planer om å sove der. Bare sånn for å vise Fredrik at det ER hans seng, som Fredrik bare får låne. :P

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hihi, han er så søt! :D

Han er det! :D

Idag fyller kjekken sjøl 6år!

Og man må selvfølgelig pynte seg på bursdagen sin!

DSC_0607265x400_zpsed02c9c9.jpg

  • Like 4
Skrevet

Vært på stranda i dag!

DSC_0138450x298_zpsb3a441d0.jpg

DSC_0173450x298_zps46a65e39.jpg

*plopp*

DSC_0171450x298_zps004a4f56.jpg

DSC_0201450x298_zps5bda7300.jpg

DSC_0183450x298_zps6456df4e.jpg

Riste seg

DSC_0213450x298_zpsb468be25.jpg

Tørke seg

DSC_0231450x298_zps65d54e9c.jpg

Kjempe rein!

DSC_0537450x298_zpsfa8db70c.jpg

Leken er dum og ligger i vannet så da prøver vi å "labbe" den inn til land.

DSC_0305450x298_zps021314e8.jpg

Fikk tak i litt tang da.

DSC_0451450x298_zpse9ed28c8.jpg

DSC_0543450x298_zps9a965b42.jpg

  • Like 3
Skrevet

Søt, søt, søt! Ser ut som litt smådesperat plasking på første svømmebildet. :lol:

Ja. Han syntes det er litt kjipt, men så er det litt artig også :lol: Han vasser gjerne, men svømmer ikke på dypet selv. Litt som mor sin, jeg er bare der jeg kan stå når jeg bader :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...