Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 162
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har jeg vært den lykkelige (og frustrerte ) eier av Ozzy i 5 år! Tiden flyr syntes jeg, virker ikke som om det er såå lenge siden jeg reiste å hentet han.

Han er det! Idag fyller kjekken sjøl 6år! Og man må selvfølgelig pynte seg på bursdagen sin!

Vært på stranda i dag! *plopp* Riste seg Tørke seg Kjempe rein! Leken er dum og ligger i vannet så da prøver vi å "labbe" de

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

På Fredag ble Ozzy 5,5år! Halveis-bursdag. Helt rart å tenke på at jeg har hatt han så lenge. Syntes ikke det er SÅ lenge siden jeg fikk han.. Menmen, tiden flyr! :)

Idag har vi vært ute å drept en vaskebjørn.

DSC_0452500x331_zps60557499.jpg

DSC_0449500x331_zps6a2bb2ab.jpg

DSC_0445500x331_zpsa8f458b9.jpg

" JEG HAR DEN, JEG HAR DEN!!!

DSC_0438500x331_zpsbd7c0a5c.jpg

DSC_0433500x331_zpsa0ddcf02.jpg

DSC_0428500x331_zps2118fcce.jpg

DSC_0425500x331_zpsd64172e8.jpg

DSC_0406500x331_zps0703f8d8.jpg

  • Like 1
Skrevet
Hehe, grundig risting må til! Også blir man trøtt av slikt...

Ja, dreping av vaskebjørn kan ikke skje uten døds-risting! :lol:

Skrevet

Kjenner SÅ godt til det, Ozu er helt lik. Nå har snøen blitt gammel, kram, hard og full av hard is på bakken - men rulle seg i dette skal han lell!

Ozzy er utrolig søt, da. :wub:

Skrevet
Kjenner SÅ godt til det, Ozu er helt lik. Nå har snøen blitt gammel, kram, hard og full av hard is på bakken - men rulle seg i dette skal han lell!

Ozzy er utrolig søt, da. :wub:

Jepp, samme hva det er så lenge det er kaldt og han kan dra trynet i det :P

Søt ja :D:wub:

Skrevet
Haha, så herlig! Og så god til å ta piruetter da :D

Det er han kjempeflink til :D

Han hadde ikke SÅÅÅ mye pels sist jeg så han?? :shocked:

Nei, det har jo kommet med årene. Hadde mindre pels når han var ung.

Her er et bilde jeg fant på bloggen din, fra når vi/hundene lekte ved Eik-kirken (mona,siri, ponni og ozzy.). Du så han vel også etter Siri flytta, men husker ikke når det var :P

Dette bildet var tatt i september 2008, så da var han bare litt over året. :)

IMG_4638.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nå kjører vi straks til Gardermoen og slipper av Ozzy på veien. En venninne skal passe han, så i ei uke skal han bo med en veldig søt schnauzer-tispe og en kastrert Pomeranian. :) Kommer vel til å kose seg gløgg i hjel. Hønemor-tendensene er på plass, så jeg bare gruer meg til å dra fra han :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ozzy har jo vært på ferie hos en venninne nå, og han er jo ikke kjent for å være noe matvrak. Måtte le av denne videoen av Dennis som skal ha maten til Ozzy. Samboeren til Heidi (som hun heter) satte matskålen så han så den fra sofaen for å se om Ozzy spiste. Det var litt for nærme grinda hvor de to andre var sperret så han fikk matro.

http://youtu.be/OmPqES_Q4iY

  • Like 1
Skrevet
Ozzy bare, "hjelp". :lol:

Ja, bittelitt fortvilet :lol

Hahahaa, det er jo sånn kattene våre spiste :lol: :lol: :lol: Det var faktisk kjempemorsomt når han prøvde å trykke hodet sitt gjennom sprinklene!

Ja jeg lo godt av videoen. Stakkars matvraket. :lol:

Skrevet

Liten skogstur i dag. Ble litt lei meg da jeg kom inn i skogen da jeg så at mye var bortevekk. :( Menmen, litt bilder ble det nå av fjompen.

DSC_0028550x364_zps909e4138.jpg

DSC_0023550x364_zps6011f6c9.jpg

DSC_0053550x364_zps54b8ca27.jpg

Granbar er kult. Vi hadde det gøy når vi kom hjem, fant 13 slike kvister i pelsen. :lol:

DSC_0056550x364_zpsb0b4be11.jpg

DSC_0060550x364_zps133cb59b.jpg

DSC_0065550x461_zps5b59762a.jpg

DSC_0066550x364_zps51a5b0b1.jpg

DSC_0081550x364_zpsabb2ee0c.jpg

DSC_0107550x364_zps11ec2d29.jpg

Skrevet
Herlige bilder! Han ser liten ut? Hvor høy er han? :)

Han er liten, de fleste tror han er en tispe. Var den minste i kullet, mindre enn tispene.

Veit ikke hvor høy han er, har ikke noe målebånd :P Skal se om jeg får lånt med et fra jobben og målt.

IMG_0518550x264_zps84d097bf.jpg

Han ser litt større ut enn han egentlig er på bildet, men du ser ca hvor høy han er i forhold til meg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...