Gå til innhold
Hundesonen.no

Konfermasjonsgave til lillesøster - med bakgrunnsinfo ... :P


Recommended Posts

Skrevet

Da min eldste lillesøster konfirmerte seg for et par år siden fikk hun en opplevelse i gave. Dvs, vi dro på søstertur til Stavanger, bodde på hotell og var ute og spiste. Det jeg betalte var hotell+middag, ellers betalte hun shopping selv. Nå skal yngstesøster konfirmere seg, og jeg har lyst til å gi noe av det samme (gjerne med litt variasjon), men jeg er i en litt annen økonomisk situasjon nå. For det første betaler jeg over 2000 bare for å komme meg i konfirmasjonen hennes, noe som er fullstendig verdt det, for all del, men jeg har litt problemer med å skulle betale en slik tur (ikke minst pga. hundepass som er litt kinkig for meg). Men jeg vil ikke at hun skal lide under dette! Så det jeg har tenkt er at hun får en liten gave i konfirmasjonen, f.eks et smykke, fra meg og kjæresten. I tillegg får hun et "gavekort" på en drømmehelg hos meg, hvor vi riktignok bor i min leilighet, men hvor vi er på shopping, spiser middag ute og kanskje også (hvis økonomien strekker til) får en rimelig spa-behandling ... Blir det en dårlig erstatning, eller kan jeg få det til å bli like stas som den gaven storesøsteren hennes fikk? Det må også sies at det å komme til meg innebærer at hun får reist til en annen by og sånt, vi bor en åtte timers reise fra hverandre.

  • Like 1
Skrevet

Når begge deler innebærer reise og spising ute, så synes jeg at dette virker like fint, jeg. Og søsteren din har helt sikkert også forståelse for at situasjonen litt annerledes nå enn den var da, og derfor skjønner at du må velge en annen løsning. Jeg sier go for it. :)

Skrevet

Høres kjempefint ut, Aya!

Jeg skjønner at det kan føles litt "urettferdig" for deg, men hun er det garantert ikke på samme måte. Hun er 14 (?), og forstår garantert dette med at situasjonen har forandret seg. Og det at tanken er den samme med begge søstrene er veldig fin, synes jeg :)

Skrevet

Jeg synes dette høres bra ut jeg! Hvor lurt det er, vet jeg ikke, men jeg ville fortalt lillesøster det. Så hun ikke lurer OM hun skulle tenke på det. :)

Skrevet

Enig med de andre, det høres bra ut. Tviler på hun føler det er en dårligere gave fordi hun ikke får sove på hotell ;)min erfaring er at småsøsken syns det er supert å gå være med oss uansett også.

Guest lijenta
Skrevet

Fortell henne om problemet med å skaffe hundepass og at du derfor bruker pengene på en litt anne måte. Ellers syntes jeg at det er en fin presang.

Husker at mange i sønnen min sin klasse på den tiden overnattet på hotell og sønn var misunnelig på det fram til han fikk overnatte på hotell og skjønte godt at jeg ikke hadde brukt så mye penger på overnattingen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...