Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en relativt gammel scanner( Afga Scanwise) som jeg mangler driver/programvare til. Lurte på om det er noen som vet om det er mulig å laste ned en gratis driver (ikke 30-dagers prøve) ??

Krysser fingra for lure svar! :D

Skrevet

Har du googlet? scannernavn + driver f.eks?

Ja, gjorde det, fant ikke stort desverre :S Dvs. fikk mange treff, men ikke noe som virka "legit" :P

Skrevet

Hm.. Viste seg å være ganske vanskelig, det er ikke så populær scanner at det finnes mange keys på driveren ute, eller nedlastninger for den sakens skyld.. :S

Skrevet

Driveren i seg selv bør finnes gratis, mens programvaren for å bruke den gjerne ikke er det.. Men så følger det gjerne med andre ting egnet programvare..

Du må nok vite nøyaktig modellnummer for å finne driver, i tillegg bør du oppgi hvilket grensesnitt den bruker (USB?) og hvilket operativsystem du har på PCen din.

Skrevet

Skal dobbeltsjekke nøyaktig nr. på scanneren, men ser ut som det er enten en e42 eller e52 modell (regner med e42). Den heter Afga Scanwise Snapscan. Grensesnitt, altså hvilken type kobling på datan? For det er usb-kabel ja, men er ikke usb i andre enden, altså på scanneren :P Haha, vet ikke helt hva grensesnitt er, men joda, bruker usb-en på datan. Har Windows Vista-system..

Vi har tydeligvis brukt en VueScan programvare tidligere, men den har jo gått ut på dato for lenge sia (akkurat blåst støv av en gammel scanner vi hadde liggende) og er vel ikke kjempekeen på å kjøpe nytt årsabonnement... Enten laste ned gratis, eller kjøpe "everlasting programvare/driver", det er vel det mest aktuelle med tanke på mitt bruk.

Skrevet

Ikke vet jeg om dette fungerer men...

http://www.winexpert...0_0_9_11933.htm

Høres egentlig enklere ut med en ny scanner, bedre scanninger og full støtte en stund fremover...

650kr --http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=608489

Nice, freeware! :D Skal sjekke ut om det funker senere, sitter på feil pc nå, men krysser fingra! Hvis ikke det funker, blir det nytt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...