Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Basenjispesialen 2012 går av staben den 26-27 mai ved Bogstad camping. Hvem skal?

Jeg vurderer å dra bare for å se på, kanskje hjelpe Yodel :whistle: , men må ha et sted å bo først. Benedicte? :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Vi skal! *fnis* Surprise?

Hadde vært utrolig gøy om du også kom nedover, Marie :) Fullt mulig jeg får noen oppdrag til deg :D

Hvem vi skal stille er noget usikkert. Av valper blir det iallefall BÅDE Jippi & Domino. Også regner jeg med at Benedicte stiller Pimmelim :heart:

Av de voksne blir det iallefall Tara & Rio. Regner med at Haki og Kairo også kommer. Så håper vi at jeg får vist Kasko- det hadde vært gøy!

SÅ er det mulig at Fogo, Krona og Gudrun kommer. Jeg vet at Roxy og Loke kommer. Zia kan vi jo tenke litt på.

Det kan jo bli riktig mange Kingwanaer :)

Edit: Ang. bolig- om flere slår seg sammen kan den store hytta være et alt. tror den koster ca 1100 kr/ natt, men det kan sove opptill 5-6 personer der (2 soverom + stue/sofa) og den har egen dusj/ kjøkken/ TV. Om 4-5 deler blir det jo en overkommelig pris :)

Edit: Glemte å ramse opp Kamar! Han falt midt mellom valp og voksen kategorien. God damn. Han er jo selvskreven!

  • Like 2
Skrevet

Jeg vurderer, men da blir det nok bare å dumpe kasko og så sette nesa mot salukispesialen. Men ingenting er avgjort enda. I såfall så tror jeg at jeg og bonden leier egen liten hytte, skal ha med alle tre hundene og da er det greit å slippe å dele eller bo hos noen med hunder. Kaostrioen er "noget" intens.

  • Like 1
Skrevet

Det finnes "sommerhytter" uten stort mer enn en køyeseng, bord og stoler (tror jeg) og de koster rundt 450 kr natten om jeg ikke husker feil :)

  • Like 1
Skrevet

Det finnes "sommerhytter" uten stort mer enn en køyeseng, bord og stoler (tror jeg) og de koster rundt 450 kr natten om jeg ikke husker feil :)

Ja tittet litt på sidene så må bli noe sånt. :)
  • Like 1
Skrevet

Skal du med eller uten hund? Vi har gjesterom, men kan ikke garantere at fremmede hunder får innpass. :P

Jeg blir nok å dra uten hund. Stress å drasse med en hund som ikke skal stilles. Men det er vel kanskje best om jeg bor hos Benedicte siden hun skal dit, men tusen takk for tilbudet :D

Jeg skal selvfølgelig dit med lille Pimmelim, og jeg gleder meg så utrolig mye! Har hatt mareritt om at jeg har kommet for sent og slikt :rofl:

Du kan bo hos meg, Marie! :)

Yei! :D Jeg tenker jeg kjører over :ahappy: En dag må jo bli den første til Oslo! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg vurderer, men da blir det nok bare å dumpe kasko og så sette nesa mot salukispesialen. Men ingenting er avgjort enda. I såfall så tror jeg at jeg og bonden leier egen liten hytte, skal ha med alle tre hundene og da er det greit å slippe å dele eller bo hos noen med hunder. Kaostrioen er "noget" intens.

Må bare korrigere deg bittelitt. Salukispesialen er 19 august, samme helg som NKK Bjerke. Det er dobbelutstillingen for Myndeklubben og Greyhoundklubben som er samme helg som Basenjispesialen :)

Skrevet

Må bare korrigere deg bittelitt. Salukispesialen er 19 august, samme helg som NKK Bjerke. Det er dobbelutstillingen for Myndeklubben og Greyhoundklubben som er samme helg som Basenjispesialen :)

Ååh! Ikke rart jeg er forvirra. Men hvor skal myndeutstillingen være?
Skrevet

Basenjispesialen 2012 går av staben den 26-27 mai ved Bogstad camping. Hvem skal?

Jeg vurderer å dra bare for å se på, kanskje hjelpe Yodel :whistle: , men må ha et sted å bo først. Benedicte? :innocent:

Jeg bor jo eh,rett bak Bogstad Camping. Så om Raksha ikke skal sove over her så er det ledig for 2 personer :)

Jeg tror jeg blir kommende og titte for jeg er alene hjemme :o

  • Like 2
Skrevet

Takker og bukker! Anetteh, veldig tusen takk for tilbudet med sofa! Men tror vi gir det videre. :)

Haha. "Noen bud på å få sove på sofaen til Anette?" :P Litt morsomt at man sender rundt overnattingsplasser :P

  • Like 1
Skrevet

God damn, når jeg ramset opp "attending Kingwanas" glemte jeg selveste Kamar! Han er jo selvskreven! Håper du også kan være med Anette- ellers kidnapper jeg'n!

Så moro at så mange sonister kommer :D

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Økonomisjefen min har lagt ned veto desverre. :lol: Så vi kommer ikke. Dere får skylde på en stykk veldig søt lus som er litt dyr i "oppstart".

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...