Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hei igjen...jeg bare spør og spør jeg, er forsovidt derfor jeg er her på forumet med mange hunde vante folk, kanskje jeg lærer mer. :)

Nå er vel spørsmålet mitt: Er det virkelig mulig å bli en perfekt hundetrener eller hundeeier, hundespesialist..osv??

Grunnen til att jeg spør er da fordi jeg begynner å bli usikker, jeg har alltid tenkt att jeg gjør alt på min egen måte, med litt hjelp og råd fra her og der..helt til jeg fikk min første egen hund...alt går jo bra, jeg gjør det jeg mener er rett osv. Men alle har ulike meninger... Og da begynner jo jeg å tenke hvem har rett? er alt spesialistene sier rett på alle områder? er det en proff sier alltid det som passer for din/våre hunder? :)

NÅ må folk forstå att jeg ikke går etter noen spesielle, bare jeg som undrer. :)

:cowboy:

Skrevet

Er det mulig å være en perfekt tennisspiller?

Perfekt lærer?

Perfekt far?

En perfekt venn?

Eller er det alltid noe annet en kunne gjort annerledes? En liten detalj som kanskje kan være bedre på en annen måte? Noe nytt man kan lære?

Skrevet

Svar: Nei :)

Ingen er helt perfekte i noen ting her i verden. Derfor. :ahappy:

Edit: Høh, du trakk kjappere enn meg, Ozzy :huh::D

Du skreiv mer enn meg. :P

Skrevet

Nei, det er nok ikke det, men selv om det finnes flere meninger om en sak så er det jo ikke sånn at bare en er rett heller. Det kan være flere riktige måter og gjøre en ting på. Hva som er best for deg og din hund kan antagelig bare du svare på :)

Guest Yellow
Skrevet

Ingen er perfekte.

Men for noen kan jo du være akkurat perfekt, eller se en lærer som helt perfekt, en far, en kjæreste, instruktør osv, det er igjen noe annet.

Kommer helt an på øyne som ser, da alle har forskjellige meninger og oppfatninger.

Skrevet

Eg mener det går an å bli den perfekte hundeeier til en hund. Dere må passe sammen og ha en kjemi. Eg og Akita går utrolig bra sammen, men når eg får min neste hund kan det hende det går skeis med samme fremgangsmåte.

Skrevet

jaa, kan kanskje si meg enig i att en kan bli en perfekt hunde eier..men selv om jeg/du syns at vi er de perfekte eiere for våre hunder så er det sikkert noen som ikke syns det om oss, siden vi alle har ulike meninger om hvordan en hund skal oppdras og hva slags regler som skal til...eller? :):)

MEN jeg syns att ingen hadde passet så bra til voffsen min som meg! :):)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...