Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

NJV-12 SJV-12
Åhlskogen's Staby Malentha
"Malle"

Født: 07.01.12
Mor: Åhlskogen's Staby Jizza
Far: Arsia's Bilos

Malentha er en stabyhoun tispe som vi hentet hjem fra kennel Åhlskogen den 3.3.12.

Hun kommer fra et kull på ti, og har fire andre søsken her i Norge, og 5 som ble igjen i Sverige.

I denne tråden skal jeg prøve å holde dere oppdatert på både små og store opplevelser med denne supersøte Malleballen.

8 uker gammel:
Malle8ukerviloppisofaen.jpg

Malle8ukerutenrbildeansikt.jpg

Malle8ukerutemedmobilkamera.jpg

Malle8ukersoverisofamedrangle.jpg

Malle8ukerisofa-1.jpg

Malle8ukerstisofamedrangle.jpg

Malle8ukerstisofa.jpg

Malle8ukersofaddyr.jpg

Malle8ukermongo.jpg

Malle8ukermedCanty2.jpg
Første møte med norsk lekekompis, Canty, en 1 år gammel langhåret vorsteh :D

Malle8ukermedCanty1.jpg

Malle8ukermedCanty.jpg

Malle8ukerhosSiv.jpg


:wub:

Endret av SoppenCamilla
Endret startinnlegg etter ønske fra Jankaa.
  • Svar 102
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bursdagsbarn i går, HD/AD røntget i dag. Resultatene er foreløbig A bak.

Malle sitt røntgenresultat ble 4 x A, og det var morro

Helgens resultat fra NKK Bø:

Skrevet

Malle grynter takk! :D

For ja, hu er ei skikkelig sovepølse.. Virkelig, hun gjør ingenting annet enn å sove. Babyface! :wub:

Skrevet

...og så er de med rette STABEIST :D

En fantastisk herlig rase med stor personlighet. Elsker å være i lag med deg og er noen skikkelige kosekluter. Flinke svømmere, glimrende apportører og smarte og lettlærte på godt og vondt. Dog skal du ikke ha store ambisjoner å gjøre det sterkt i LP-ringen med disse - de går fort lei av repetisjonstrening :)

Jeg har hatt Amigo i snart 7 år nå og angrer ikke ett sekund. Blir nok ny stabij etterhvert ja!

Skrevet

Åh, så nydelig :) blir å følge med denne tråden ja, har aldri sett de før, bare kommet over rasenavnet en og annen gang. Spennende :)

Skrevet

Ikke så kjent hunderase, men utrolig fin. Ser ut som valpen din liker å tygge på ting og bruke tennene, ja! :yes:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har Pirayas tiende uke passert, og her er ukens blinkskudd.

Malle10ukeruteogtyggerpbndansikt.jpg

Malle10ukerpsofaensovermedJim.jpg

Malle10ukersofadagtidnrbilde.jpg

Malle10ukeruteliggende.jpg

Malle10ukerutenestenhelekroppen.jpg

Malle10ukerisofaenogskakkerphodet.jpg

Denne uken har vi opplevd mye, og det har vært en fin uke!

Stabytur på Ekeberg, strand og skogturer, sonisvalpetreff, og en hel del nye bekjentskaper både på to og fire bein, for å nevne noe.

Hun har nå begynt å skjønne hintet om at vi tisser og bæsjer ute, og hun har også (hvis ikke noe annet er mer spennende) begynt å forstå poenget med innkalling. Fine Piraya!

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Skrevet

Her var jeg jaggu dårlig på å oppdatere! Får holde dere oppdatert med et bilde fra Hemsedalturen vi var på for noen uker siden :)

utsiktmedmalle.jpg

Skrevet

Tenk , her er hun akkurat fylt 6 måneder! Fortsetter hun i dette tempoet blir det en enormt stor staby.. Hun er allerede idealhøyde forran, og rompa hennes er jo 3 cm høyere enn det igjen..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...