Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har faktisk aldri hatt en hund som makulerer lekene sine. Tilogmed Oscar leker forsiktig med dem, aldri ødelagt en ball eller bamse. Så kommer Chingu i hus, og hun elsker å leke med baller og leker. Men de varer max 2 minutt før de er makulert så til de grader. Tilogmed en stor ball Oscar ikke har klart å lage et merke i, er skikkelig tykk og hard Tok henne bare sekunder å rive i fillebiter. Så fins det noen baller og slikt som tåler hunder som er slik? eller får jeg bare kjøpe billige tennisballer og tenke på det som forbruksvare ? hehe.

Regner med noen her inne også har hunder som behandler leker slik, og har dere funnet noe som faktisk holder ?

Skrevet

Jeg har også en som makulerer alt om hun får sjansen! Alt av merke Kong pleier å være litt mer solid. F. eks. de vanlige, røde kong-lekene, som jeg fyller med leverpostei og så putter i fryseren. Star mark sine leker er også god kvalitet.

Mye har også å gjøre med hvordan man lar hundene leke med lekene sine. Her i huset blir taulekene kun brukt til kontrollert drakamp sammen med meg. Samme med baller, de leker vi med ute, ved at jeg kaster og hun henter tilbake og leverer til meg. Etter lek blir de ryddet bort. Veldig mange gjør den feilen at de lar lekene ligge fremme, og da blir de jo kjapt tygget i stykker. Det sier seg jo litt selv at med den kraften de fleste hunder har i kjeven er kosedyr og lignende ett lett bytte. Her blir alt ryddet bort når jeg bestmmer det, før de begynner å ødelegge. Skal hun ha noe som kan ligge fremme som hun kan tygge på gir jeg henne heller ett bein.

Skrevet
Everlasting TreatBall synes jeg funker kjempeflott. Dama i butikken sa hun hadde hørt om en hund som hadde ødelagt den, resten av tilbakemeldingene var positive. Her har den overlevd shibatesten og mopsetesten, fortsatt nesten uten en skramme
Skrevet

Takk for tips :) Ja har hatt noen leker liggende fremme i senga til Oscar,han pleier hvile hodet på et par bamser når han sover. Han har aldri herja og lekt med dem inne, mer kosa med dem. Så tenkte ikke helt på det, nå er de fleste makulert av Chingu. Så kan ikke ha de liggende fremme slik lengre nei. Ute når vi kaster ball, så ødelegger hun den på vei tilbake til meg. Jeg rekker ikke få den før den er helt herpa hehe. Derfor jeg tenkte på om det fantes en ball som tåler litt mer :)

Skrevet

Kong-lekene pleier å holde litt lenger - men de tåler ikke alt de heller. Passer du på at lekene ikke er tilgjengelig hele tiden, men kun når dere skal leke, vil jeg tro kong-lekene skulle holde litt lenger.

Alle konger og alle tau. ellers har vi i alle fall her erfart at leker med MYE lyd (pip, grynt, etc) holder bedre.

Hos oss er det helt motsatt :P

Skrevet

Kong-lekene pleier å holde litt lenger - men de tåler ikke alt de heller. Passer du på at lekene ikke er tilgjengelig hele tiden, men kun når dere skal leke, vil jeg tro kong-lekene skulle holde litt lenger.

Hos oss er det helt motsatt :P

Åja:lol: Monti har per dags dato ikke ødelagt noe. Spist noen sokker, da. Men ikke ellers, tror jeg. Men Fanta var en skikkelig makuleringsmaskin. :P Og hun ødela aldri grisen sin feks. Vi oppfattet det sånn at hun ikke tygde så mye på den når den uansett gryntet nesten bare du kikket på den.. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Åja:lol: Monti har per dags dato ikke ødelagt noe. Spist noen sokker, da. Men ikke ellers, tror jeg. Men Fanta var en skikkelig makuleringsmaskin. :P Og hun ødela aldri grisen sin feks. Vi oppfattet det sånn at hun ikke tygde så mye på den når den uansett gryntet nesten bare du kikket på den.. :lol:

:rofl:

Leela har vel hatt tre grynte-griser som virkelig har fått gjennomgå :lol: Alle andre pipeleker skal også dø. Men Tussi-bamsen hun har hatt siden vi fikk henne er like fin - sett bort i fra at ørene er tygget av. Den skal bare koses med, fortenk :aww: Tennisballer og slikt har hun heller ikke ødelagt, men den ballen med pip i var vel død etter knappe 5 min. :rofl:

Beklager OT :icon_redface:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...