Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kl 09:30

Tar første bilde når jeg står opp og er på vei ut av soverommet. Hundene er allerede klare :)

IMG_7792.jpg

Kl 10:30

Jeg ser på tv, mens Zera ser på meg, og leken sin.

IMG_7796.jpg

Kl 11-13

Jobber med masteroppgaven..

IMG_7797.jpg

Kl 13:30

Spiser mat og ser på tv, hundene chillern fortsatt

IMG_7799.jpg

Kl 14:30

Har kommet meg på skolen en tur. Hører på foredrag andre masterstudenter holder om sin egen master.

IMG_7801.jpg

Kl 15:30

Drar hjem fra skolen, og beskuer hovedbygningen på Gløshaugen på min vei

:)

IMG_7802.jpg

Kl 16:30

Hjemme igjen, og blir møtt av to glade, men våte hunder, som nettopp er hjemme fra tur med sambo

IMG_7803.jpg

Kl 17:30

Skal lage middag, men må visst både vaske opp og rydde ut av oppvaskmaskinen først (gah)..

IMG_7805.jpg

Kl 18:30

Ser på The Mentalist og spiser middag

IMG_7806.jpg

Kl 19:30

Hundene slapper fortsatt godt av etter tur med sambo

:)

IMG_7807.jpg

Kl 20:30

Hundene er klar for tur med meg!

IMG_7810.jpg

Kl 21:30

To stk bløte hunder hjemme fra tur

IMG_7813.jpg

Kl 22-24

Jeg spiller dataspill

IMG_7814.jpg

Kl 24

Zera gir Tina nattakyss

:)

IMG_7815.jpg

  • Like 1
Skrevet

Fin dag :D Har dere fått en hund til, eller er den på låns?

Den er på lån :) Skal ha henne frem til søndag kveld. Da har hun vært her i to uker, mens familien hennes var på ferie :)

Skrevet

Næææh. Spiller du lol? Moro! Øst eller vest?

Gjør visst det nå :P Men vet ikke hva øst eller vest refererer til :P spiller 5 mot 5 i summoners rift.. :P

Skrevet

Så fiiiiine hunder :heart: og du er heldig som har en sambo som hjelper sånn til med turer, lite av det her i hus :gaah:

Ja, han er snill og hjelper til, selv om det ofte er en liten sur mine hvis jeg spør :P

Neida, han er super :) Han ville jo ikke ha hund i første omgang, og akkurat nå må han leve med to :) Men er mest jeg som går tur ja :)

Skrevet

Koslig dag :)

Går du på biologi? Syns jeg så Nilla der gitt.

Har bachelor i biologi ja, men tar master nå. Ja, hun er en av lederne for forsknings-seminarene :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...