Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter et godt regndekken til voffsene, (en parson og to pyrrer). Ønsker et dekken som er tynt, dvs ikke tykt fôret, og som sitter godt i fart (løping/fjellturer) i ekstremvær (bor i Bergen :P )

Dekkenet skal dekke kroppen godt (selvsagt), og helst litt under magen, men trenger (helst) ikke dekke noe av beina.

Skal som sagt ha til tre hunder, så dekkenet bør ikke koste skjorta. Da blir hurrta-dekken kanskje en aning dyrt, selv om jeg vet at mange skryter av de.

Så har dere forslag på et godt regndekken som står til mine ønsker? Og evt bilde av dekken og link til butikk/nettsted?

Har ingen preferanser på farger, men moro hvis hundene kunne komme med hver sin farge, så dekken med fargevalg er bare en fordel :ahappy:

Skrevet

Jeg har det samme og er veldig fornøyd. Og så var det jo på kjempesalg nå :)

Dette var jo helt supert, men er det kun de størrelsene så passer de ikke mine hunder :cry: Jeg trenger et i str 30 og to i str 45.

Faderen og... :icon_confused:

Skrevet

de har jo i rødt, blått, svart også da ;)

husk å huk av på nok og ingen moms

Joda, men det var det olivengrønne som var på supertilbud...synes 1500,- er litt vel dyrt (har 3 hunder) ;) Får se meg rundt etter andre typer, hadde sett for meg noe til rundt maks 300,- stk.

Skrevet

Joda, men det var det olivengrønne som var på supertilbud...synes 1500,- er litt vel dyrt (har 3 hunder) ;) Får se meg rundt etter andre typer, hadde sett for meg noe til rundt maks 300,- stk.

312 per stk er nå ikke så ille... *3 så har du 936 kr, ikke 1500 som du påstår :)

som jeg sa, huk av på NOK og ta vekk moms knappen. så får du prisen vi skal betale i norge.

Disse regndekkene koster dobbelt så mye +++ i norge.

men er nok av billige dekken osv i dyrebutikker

Skrevet

Kan dette være noe? http://www.tropehagen-zoo.no/nettbutikk/display.aspx?menuid=123457016&prodid=1429

Avtagbart fôr, så man kan velge å bruke bare den vanntette delen, eller som et varmedekken. Vet ikke om prisen er for høy på det, den varierer på størrelsen :)

Skal kjøpe et slikt etterhvert selv, hadde det til forrige hunden og er storfornøyd med det! Det var forsåvidt hunden og :P

Skrevet

312 per stk er nå ikke så ille... *3 så har du 936 kr, ikke 1500 som du påstår :)

som jeg sa, huk av på NOK og ta vekk moms knappen. så får du prisen vi skal betale i norge.

Disse regndekkene koster dobbelt så mye +++ i norge.

men er nok av billige dekken osv i dyrebutikker

Aha... :P ja, men da er jeg med! Flotters, da skal voffsene få Hurrta! Takk for tispet og for at jeg fikk det inn med t-skje! :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg ville helt klart gått for hurrta dekken, da får du kvalitet og noe du vet er ordentlig vanntett. Fint med billige dekken, men om de holder en sesong er de ikke så billige allikevel :)

Skrevet (endret)

Sikkert et dumt spm., men hvordan finner jeg ut hvilken str. hunden min trenger? Skal kjøpe det fra Hurtta, det så veldig bra ut, og er på tilbud :)

Uff, unnskyld... ser jo nå at det står informasjon om det i selve innlegget på dekket...

Endret av LadyBird86
  • 2 weeks later...
Skrevet

Skal ha regndekken til mi Manchester terrier tispe. Men når man kjøper fra Sverige så tilkommer vel moms så lenge verdien overstige 200kr? Og da blir det ikke bare 28%? av selve varen, men 28% av varens verdi inkludert porto. Og da blir det vel like billig å kjøpe det her i Norge?

Skrevet

25 prosent av varens verdi inkludert porto + rundt 110 kr i tollgebyr.

Ok, det var det jeg trodde, bare bommet litt på størrelsen på momsen. Men da vil vel det vel nesten samme pris å kjøpe dekken til hunden min fra norsk nettbutikk. :) Takk for svar. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...