Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tredje tråden jeg lager med dette navnet :whistle: Men her kommer altså bilder fra helgen :)

Cairn valpen Lilo som Helene stilte viste seg frem som en profesjonell!

6931055627_3ed2da2bf7_z.jpg

6931055755_eb06c04ce6_z.jpg

Carl fant den eneste shibaen der og gav den kos! :wub:

6931055895_7f8e0444e5_z.jpg

En tilfeldig tibbe

6931056037_4336e4892b_z.jpg

En papillon valp :wub:

6931056163_a7be84750a_z.jpg

Lilla til Synnøve (håper jeg)

6784937824_070000ac16_z.jpg

Lilla igjen, tror jeg.. :P

6931056459_936b34656b_z.jpg

Det var alt jeg hadde, men jeg vet Carl har mer :D Fortsettelse følger!

Skrevet

Flotte bilder :) Forresten var det mange shibaer der i dag :innocent:

Hehe, det vet jeg :) Men jeg gadd ikke å ta turen ut dit bare for å se på dem, og jeg tror ikke min kjære ville det heller :P

Skrevet

ÅÅÅÅÅÅ du tok bilder av meg! :D Jeg fikk ikke med meg om du gjorde det eller ikke :heart: :heart: :heart: :heart:

Tusen takk, helt nydelige bilder!

Det var da vitterlig bikkjen jeg tok bilder av da :lol: Hihi, men ja! Jeg gjorde det. Ble ikke så mange fine da. Men noen bilder er bedre enn ingen :D Skulle fått et ståbilde av henne også, men du stod jo feil vei!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...