Gå til innhold
Hundesonen.no

På Chartertur - Kjenner du deg igjen?


Recommended Posts

Skrevet

Kanskje eg er kjedelig, men kan ikke fordra når unger blir "brukt" slik i film.

Er det bedre når barn er med i storfilmer eller reklamefilmer? Tror det egentlig er "verre" slik sett, dessuten er det pappaen selv som står for alt, så tror nok hun har det bra under innspilling, jeg likte iallefall sammenlikningen. :)

Skrevet

Er det bedre når barn er med i storfilmer eller reklamefilmer? Tror det egentlig er "verre" slik sett, dessuten er det pappaen selv som står for alt, så tror nok hun har det bra under innspilling, jeg likte iallefall sammenlikningen. :)

Nei, er ikke det eg mener med "brukt". Men med innholdet liksom. Vet ikke helt hvordan eg skal forklare det. Når små barn blir satt inn i voksensituasjon.

  • Like 1
Skrevet

Jeg må innrømme at jeg humret litt. Synes den var godt laget, og barnet lider jo ingen nød under innspillingen, det er jeg sikker på. Hvordan hun vil synes det er om en 10-15-20 år, vet man jo ikke (og det er veld et som får noen til å reagere) , men jeg vil anta hun tar det med humør?

Skrevet
(og det er vel det som får noen til å reagere)

Det som får nokon til å reagere, er vel at ein framstiller eit lite born som ein ravande drukkenbolt.

Eg hadde ikkje tenkt å skrive noko her, for eg meiner at det har lite hensikt å skrive "Eg synst ikkje det var morosamt", men dette måtte kommenterast.

  • Like 1
Skrevet

Det som får nokon til å reagere, er vel at ein framstiller eit lite born som ein ravande drukkenbolt.

Ja, det er jeg helt enig i. Det blir helt feil. Samtidig oppfører hun seg slik som ettåringer flest (selvom det blir overdrevet for å markere poenget)- man kan jo snu på det- og si at drukkenbolter oppfører seg som ettåringer?

  • Like 2
Skrevet

Ja, det er jeg helt enig i. Det blir helt feil. Samtidig oppfører hun seg slik som ettåringer flest (selvom det blir overdrevet for å markere poenget)- man kan jo snu på det- og si at drukkenbolter oppfører seg som ettåringer?

Er jo nettopp der sammenlikningen er, at oppførselen til barnet faktisk er utrolig lik enkelte på fylla, og ser godt mange likhetstrekk. :D

Skrevet

Har sett den før og synes den er morsom :) Lo av Ask sist i helgen når han kom ravende med vannflaska si og så ut som hovmesteren * ler.*

Fulle folk og små barn har mye til felles..

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...