Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har svart deg flere ganger, og jeg kan gjenta beskjeden:

Espen er ikke til å få tak i, det er han sitt ansvar. Frem til det blir det ikke lagt inn. Og vi prøver jevnlig å få tak i han :)

Skrevet

Er det noen som får forumet til å fungere med den siden som kommer opp automatisk på iPhone/iPad da? Jeg har store problemer med den og får f.eks ikke trykket meg direkte til siste post. Må bla page for page bakover.

En liten promille er nok en høy underdrivelse, mtp hvor mange som eier en iPhone/smart-telefon og nettbrett, så vil jeg tro andelen som besøker forumet gjennom slike "plattformer" er høy. Men det får vi vel heller ikke vite, for statistikken ligger vel i hendene på denne umulig-to-reach Espen :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Må bla page for page bakover.

Ja jeg må det, slightly annoying.. :no:
Skrevet

Har ikke telefonnummeret til Espen, og det er for mange som heter det samme i samme området til at vi kan begynne å sende sms til alle sammen :P Vi har han på Facebook, men han har "sperret ute" mange fra Hundesonen så det går f.eks ikke an å sende ham melding der.

Vi har også prøvd å komme i kontakt med han gjennom kjæresten hans som er medlem på forumet, løfter ble laget men ikke holdt.

Moderator IW

Skrevet

Bare av ren nysgjerrighet: er det virkelig ingen på dette forumet som noen sinne har hatt rent FYSISK kontakt med denne Espen da? Noen må da vite hvem han er? Og er det ikke "slightly suspicious" at han bare forsvinner sånn, bare for å dra en parallell .... hadde han vært oppdretter så hadde vel alle hylt "useriøs" på første forsøk? :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

hadde han vært oppdretter så hadde vel alle hylt "useriøs" på første forsøk? :P

Kontrakt med klausuler? :jump:
Skrevet

Fishy! Vet vi i det hele tatt om han eksisterer? Var han kun en luftspeiling? Er dette et Keyser Söze tilfelle?! (Bortsett fra hensynsløs massemorder-delen selvsagt.) Følg med videre!

  • Like 1
Skrevet

Om han skal være så teit kan han vel "gi" fra seg forumet til noen som faktisk har interesse av å drive det, i det minste.

Da må man jo faktisk få tak i han :D

Alle moderatorene har prøvd og vi har prøvd å få medlemmer også til og vi får ikke svar så.

Skrevet

Jeg har svart deg flere ganger, og jeg kan gjenta beskjeden:

Espen er ikke til å få tak i, det er han sitt ansvar. Frem til det blir det ikke lagt inn. Og vi prøver jevnlig å få tak i han :)

Det har jeg ikke fått med meg før :P

Så eier av forumet er borte? Om man ikke får tak i han, så kan det i verste tilfelle bety forumets død?? (kriiiiise) :blink:

Skrevet

Om han skal være så teit kan han vel "gi" fra seg forumet til noen som faktisk har interesse av å drive det, i det minste.

Neida, for han tjener jo penger på det vet du! Alle klikk vi gjør innom her (og særlig på hundesonen.no-portalen/forsiden) genererer penger rett i lomma på Espen (Hermansen) :)

Skrevet

PS: til dere som rapporterer at navnet til Espen står i tråden, navnet hans står nederst på forumet uansett så det spiller ingen rolle :)

Moderator IW.

  • Like 1
Skrevet

Har ikke telefonnummeret til Espen, og det er for mange som heter det samme i samme området til at vi kan begynne å sende sms til alle sammen :P

Tenkte jeg bare skulle sjekke ut jeg, og jeg finner ET telefonnr i navnet hans der som han bor...

Skrevet

Det er jo flere med det navnet som bor i Oslo, hvordan kan man være sikker på at man finner rett mann?

Kanskje ikke så mye til hjelp. Men i følge gulesider er det 3 (om man ikke regner med den personen uten adresse) med det navnet som bor i Oslo.

Den ene er knyttet til c/o veidekke ASA, noe jeg antar Espen vi leter etter ikke er.

Den andre er IT-konsulent, noe jeg heller ikke tror han er (på linkedin er det også registert flere personer med samme navn bosatt i Oslo, deriblandt en som jobber som IT-konsulent for Aker solutiouns, antar at det er samme person som på gulesider, og en som jobber som web konsulent og web totalservice, som jeg regner med er han) *Leke detektiv*

Skrevet

Den andre er IT-konsulent, noe jeg heller ikke tror han er (på linkedin er det også registert flere personer med samme navn bosatt i Oslo, deriblandt en som jobber som IT-konsulent for Aker solutiouns

Det er nok han :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...