Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei, vi oppdaget det. Det ble bare OlavEmil og meg. Så nå har jeg en klissvåt, kjempefornøyd valp her som har fått igjen troen på store hunder

Uken etter påske høres ut som et fint tidspunkt.

Vi er med, så sant det passer! Er enn så lenge åpen for tid og sted.

Skrevet

Det er nesten der vi gikk Helene... :-) Dårlig med muligheter for frislipp om dere går opp svingene i Munkeboten.

Men er noen stier inn i skogen som er super - vi går der ofte :-D

Går der som vi gikk hin dagen, opp mot fjellet, ned i munkebotsvingene og videre opp mot Sandviksfjellet. Det er en tur hvor hundene kan gå uten bånd 80 % av turen :-)

Skrevet

Jeg vet ikke hundreprosent om jeg blir med eller ikke. Skal se om jeg får gikk dere en lyd før dere er på parkeringsplassen og venter, men om jeg glemmer meg, så vet dere ihvertfall at det ikke er sikkert jeg kommer og da trenger dere ikke å vente.

Skrevet

Åh, men bli med da folkens, jeg kjenner jo INGEN av dere! Det er også flott om det ikke BARE kommer en berner sennen og oss, siden Kuro ikke er så stor :P

Skrevet

Eg kjenner heller ingen om ikkje Marie kjem, det gjer vel ingenting? Eg kjente ingen første gong eg var med på sonentur heller, og då var vi nesten ti stykk.

Men skulle ikkje Synnøve og Gunnhild vere med?

No skal eg køyre frå Åsane til Bergen, ut att til Arna, så inn att til Sandviken. Mogleg eg blir litt for sen, men eg kan nåast på 957 92 646. Ikkje gå utan å høyre om eg er langt unna! :P

  • Like 1
Skrevet

Nei, vi oppdaget det. :P

Det ble bare OlavEmil og meg. Så nå har jeg en klissvåt, kjempefornøyd valp her som har fått igjen troen på store hunder :wub:

  • Like 4
Skrevet

Så bra dere hadde det kjekt! :) Jeg fikk endelig med meg min kjæreste på tur, så jeg grep sjansen til å gå med han istedenfor. I tillegg til at jeg hater å kjøre i rushen og gjør alt for å unngå det :lol:

Skrevet

Haha! Jeg prøvde å få med meg kjæresten på denne turen jeg, men det var visst ikke snakk om :lol:

Jeg er med på tur igjen neste uke! Bare jakka og skoene mine rekker å tørke først. :lol:

Skrevet

Takk for turen :) .

Vi hadde ein kjempekoseleg tur, vi, sjølv om det vart VEL vått på slutten. Håpar klærne er tørre att til neste veke, då...

Skrevet

Hahaha, ja, det håper jeg også. Jeg kunne bokstavelig talt tømme vann ut av skoene da jeg gikk ut av bilen din, haha!

Nå har Kuro først ligget i stolen. Og så skulle noen sitte i den, så da løftet samboer ham over i sofaen. Og så ville samboer ligge i sofaen, så da la han Kuro på brystet sitt. Vanligvis så liker ikke Kuro å bli herjet med og løftet rundt, men nå bare strakte han seg så laaang han var og la seg på ryggen oppå brystet til sambo. :wub: SLITNE lilletroll! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Så kjekt at dere hadde det fint, for min del dukka det opp tilbud om agility innetrening, så jeg prioriterte det i drittværet :P

Men i morgen kl 14 skal jeg gå opp løvstakken fra Langeskogen, heng dere på den som vil... men jeg går ikke helt til topps, bare frem til klatre-delen begynner. og om det høljer ned er det avlyst :P

Skrevet

Møtes dere til faste tider og på faste steder? Jeg er ny her, men vil gjerne treffe andre med hunder i Bergensområdet. Har en strihåret dachs på ti måneder som har godt av å leke med andre hunder. Naboene har en langhåret dachs som han leker med av og til, men vi kjenner ingen med hunder og derfor har han aldri hatt noen faste lekekamerater. Han har fått leke med en rekke hunder den siste tiden, og leker stort sett fint med de fleste. Unntaket er små valper. Valper som ikke er så mye mindre enn ham (han er ni kilo - med korte dachsben) og som gir beskjed hvis han går over streken har han lekt fint med.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...