Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mange spørsmål :)

- kan V&H fôres frossent? Hvis ikke, kan man tine det i mikro hvis man har glemt å sette det på benken?

- en hund som fôres på V&H, kan den plutselig få en laksefilet eller annet rått kjøtt hvis man planlegger dårlig og ikke får kjøpt fôr før man er tom?

- det blir fort litt ferier med hunden hvor jeg ikke vil ha tilgang på fryser, åssen løser man det? Jeg tenker i utgangspunktet å fôre 50% V&H og 50% bra tørrfôr (type organisk, kjøtt som førsteingredien osv), kan jeg bare gå over til 100% tørt om jeg skal på tur?

- jeg elsker å lage middag til bikkjer, kan jeg liksom bare koke litt brokkoli og greier og ha oppi sammen med resten av maten? Middagsrester? Olivenolje/solsikkeolje?

- hvilke tiltak kan man gjøre for å få en sensitiv hundemage til å bli mindre sensitiv?

Jeg lurer fordi jeg lurer og fordi jeg er skikkelig valpesjuk nå.. (Valpen kommer til høsten, men jeg har venta 13 år :lol: )

Skrevet

1. Ja, det gjør jeg hele tida.

2. Ja, det gjør jeg også hele tida

3. Ja.

4. Ja -om du tar hensyn til hva hunden kan og ikke kan spise av middagsrester og sånn.

Skrevet

Ja

ja

ja- eller bruke kjølebag (gjerne elektrisk) og handle på butikken annenhver-hver tredje dag) Jeg har selv reist med hund og bil gjennom europa, og alltid funnet mat til ham i butikker, nema problemas.

ja

Sensitiv mage er litt vanskelig å si noe om når man ikke vet hvorfor den er sensitiv. Har den dårlig/lite sunne bakterier? Skader i mage/tarm? Er det noe så enkelt som at den ikke er vant til ulike ting?

Skrevet

Hehe, det var noen enkle, greie svar som var akkurat det jeg ville høre :)

Akkurat det ang. sensitiv mage gjelder en husky jeg bor med og per nå veit jeg ikke noe annet enn at han går på skikkelig dårlig fôr. Jeg mistenker allergi mot melkeprodukter/hvete/soya og muligens en eller annen type kjøtt? Hunden skal visst til vet. for grundig sjekk snart, men vi får se om den faktisk får ordentlig utredning eller om eier ser for seg en overfladisk samtale bare..

Hvis dette stabiliseres, vil han da tåle å få hva som helst så lenge det ikke er det han er allergisk mot eller er sensitive mager noe man aldri helt kommer til bunns i?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...