Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått en tibetansk terrier i hus som er 3,5 mnd, og det er leenge siden jeg hadde hund sist så vi trenger begge en myk start :)

Ettersom alle valpekurs er fulle på de dagene jeg kan så leter jeg etter noen som har valper som trenger å sosialiseres/lekekamerat.

Synes ikke Elvis er klar for friområdene da jeg flere ganger har sett hunder komme inn på klinikken etter "kræsj" med andre hunder. Vil gjerne at han får en så myk og kontrollert start som mulig ;)

Vi bor på Tveita, og far har bilen på dagtid så fint om vi kan møtes i nærheten :)

post-10782-0-98151500-1328873519_thumb.j

Skrevet

For en fantastisk rase du har :) Veldig søt valp, også. Det er flere sonenfolk som bor rundt Tveita, men sånn satt i sammenheng med kurs, er det vel ikke leking som bedrives der :)

Skrevet

Tar imot alt samvær jeg kan få :) Er hjemme på dagtid tirs. ons. og fredag. Tenkte å være med på Knøttetreffet som er i Frognerparken på søndager som jeg regner med er ganske så kontrollert, men dette starter først den 26 igjen. Også tbane trening. Om noen er på Tveita området en av fridagene mine så bare å plinge på : 41005303.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...