Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor ønsker du en blanding hvis du har sansen for JRT?

JRT og Schäfer er jo to vidt forskjellige hunder, en blanding av disse tror jeg potensielt kunne gitt et noe mindre heldig resultat med tanke på de mentale egenskapene til rasene. Størrelsesforskjellen er et annet potensielt problem.

  • Like 1
Skrevet

JRT som i Jack Russel Terrier? I så fall tror jeg det vil bli vanskelig, om ikke umulig, å krysse en schæfer med det. 10kg mot 40-50kg blir litt vel problematisk uansett hvordan du vrir og vender på det :P

Skrevet

JRT som i Jack Russel Terrier? I så fall tror jeg det vil bli vanskelig, om ikke umulig, å krysse en schæfer med det. 10kg mot 40-50kg blir litt vel problematisk uansett hvordan du vrir og vender på det :P

Umulig er det ikke.. Har hørt om blanding av rottis og dachs :)

Skrevet

Jeg har truffet på en labrador-dachs-blanding. Den så ut som en meget kortbeint labrador med ødelagte bein. Ikke spesielt heldig.

Jeg regner nesten med at denne forespørselen er tull, jeg. Hvem vil vel ha noe sånt? :P To så potente gemytter med så sprikende fysikk må jo bare bli en helt forferdelig mislykka blanding...?

Skrevet

Det er ikke slik at når du blander to raser du liker så får du det beste av begge to, det kan like gjerne gå stikk motsatt vei.

Hvorfor i allverden vil du ha blanding?

Skrevet

Umulig er det ikke.. Har hørt om blanding av rottis og dachs :)

Har sett to stykker. Hysterisk morsomt. En som så ut som en normal, kraftig rottis, men liksom uten bein - folk stoppa for å ta bilder. Og en som så ut som en strihåret dachs, bare på rottis-størrelse med lange bein. Syntes litt synd på førstnevnte, da. Vralt, vralt, liksom.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...