Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skjønner egentlig ikke hva han sikter til, siden han kun henviser til hundeloven uten å forklare hva han mener med dette (eller, journalisten har i hvert fall ikke tatt dette med). Hva menes? Hold hunden i bånd?

Skrevet

Så enig, er rett og slett frekt og til å bli forbannet av at det er så mange hundeeiere som ødelegger for andre som vil på turer.

Bykser mot andre hunder løs eller er hundeaggressive, eller ikke har kontroll på de i langt bånd i det hele tatt, hopper på folk som er redde osv, er mange som ikke skulle hatt hund.

Opplevd det samme som han i artikkelen, jeg, og er ikke alltid koselig å gå på turer i marka med store løshunder der eierene ikke bryr seg det grann eller har kontroll over hundene sine, og det er veldig trist, og noen steder jeg har utelukket helt som turmuligheter faktisk siden det noen steder er så mye vanligere enn andre plasser.

Skrevet

Det er utrolig at vi som bor så spredt, sett i globalt perspektiv, har så mye problemer med å samordne oss i samfunnet. Hadde vi ikke gått rundt med en pinne langt opp i baken hele tida, og pustet med magen, hadde det vært til mye mer nytte. Hunde(hater)loven - fnys!

  • Like 1
Skrevet

Tja, jeg følger hundeloven, iom at jeg kan kalle inn mine og hinde de i å hilse på både folk og hunder når de er løse. Jeg har mine løse tiit og tett og eoveralt jeg..

Så om hundeloven følges, ergo at har du ikke innkalling, ha den i bånd, så hadde mye vært løst.

  • Like 5
Skrevet

Tja, jeg følger hundeloven, iom at jeg kan kalle inn mine og hinde de i å hilse på både folk og hunder når de er løse. Jeg har mine løse tiit og tett og eoveralt jeg..

Så om hundeloven følges, ergo at har du ikke innkalling, ha den i bånd, så hadde mye vært løst.

Reist noe særlig? Rart med det, hvordan løshunder og folk kan klare å samordne seg. Det er når man glemmer at dyr er dyr at man blir hysterisk i forhold til dette med kontroll til enhver tid.

  • Like 1
Skrevet

Reist noe særlig? Rart med det, hvordan løshunder og folk kan klare å samordne seg. Det er når man glemmer at dyr er dyr at man blir hysterisk i forhold til dette med kontroll til enhver tid.

Ja, jeg har reist mye. Med hund. Halve Europa rundt faktisk. Hva har det med saken å gjøre?

Jeg finnes ikke hysterisk jeg, men jeg synes ikke det er det spøtt vanskelig å følge den jeg. Båndtvangen derimot :whistle:

Skrevet

Hundelov eller ei, rett eller galt, lovlig eller kriminelt, det lever nærmere en halv million hunder i dette landet, hunder er en del av samfunnet og jeg er litt lei av at folk er lettere nevrotiske i møte med hunder. Biler er også farlige, men jeg får ikke sammenbrudd selv om jeg ser at det kommer en bil kjørende. (Nei, det er ikke greit at farlige og truende hunder går på løst, men det er søren meg ikke ofte jeg treffer mange av dem, kanskje jeg bare er eksremt heldig.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...