Gå til innhold
Hundesonen.no

NDK & NBSK 28.-29. april


Recommended Posts

  • Svar 102
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Såklart! Dette blir kanskje lille Pim sin debut på valpeshow

Vi stiller Domino og Jippi i valpeklasse, og Kamar & Tara blant de voksne- skal bli spennende Mannen er innhyret på NBSK's utst. (Søndag), så han skal jobbe da men ikke lørdag. Ellers glede

Må melde på her begge dager og håpe Amiga blir champion

Skrevet

Dommerlisten er klar for dobbeltutstillingen i Letohallen siste helga i april.

Så bra!

Denne er umiddelbart lagt på vurderingslista. Dommerne virker å være av den mer brukbare sorten også (må undersøkes nærmere).

Bra at SH også kan være med 28, men finner ikke utst. på terminlista da...

edit: presisering. Finner NBSK sin 29., men ikke NDK sin 28.

Skrevet

"Sitte på hendene" og virkelig prøve å la være å melde på for nok en utst.helg med en haug "nye og morsomme" dommere. Sier ikke at disse er dårlige på noen måte - hvordan skal man kunne det, man har jo knapt hørt om noen av dem, liksom...

Men jeg er lei av å stille for dommere som det virker som ikke vet hvilken rase man har, og poengerer de flotteste tingene hunden har som noe negativt.. Okey - utstilling er lotto, men LITT forutsetninger for å trekke riktig lodd bør man jo kunne ha når man vet hva man har i andre enden av båndet, mener jeg.

Men, men - det er lenge til - får se hvor mye utst.abstinenser man har når fristen nærmer seg.. Man skal aldri si aldri!

Også pleier det jo å være årets første campinghelg, da - og DET frister jo!

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Skal vist levere valper den helgen jeg :P

Men jeg skulle gjerne stilt Blaze på søndagen for den Nederlanske dommeren. Det er jo AK land nr.2 i Europa.

Skrevet

Skal vist levere valper den helgen jeg :P

Men jeg skulle gjerne stilt Blaze på søndagen for den Nederlanske dommeren. Det er jo AK land nr.2 i Europa.

Du bor jo rett borti gata, kan vel stille Blaze og deretter skynde deg hjem og sende vekk valper? :)

Labbbiiiiiiiiiissss har du tenkt deg hit? :whistle: Amiga trenger superhandleren sin :whistle:

Hun kaller seg ikke Labbis mer, tenk. :aww:

Jeg trur ikke stiller.

  • 1 month later...
Guest Jonna
Skrevet (endret)

Hadde vist regnet feil jeg, og valpene leveres helgen før.

Så nå har jeg sjekket dommer dag 1 også og det viser seg at hun har dømt litt AK i Italia. Hvor "bra" dømming er vanskelig å si utifra bildene. Men da har hun iallefall sett rasen før.

Så da vurderer jeg stille Blaze lørdag og søndag, men venter litt med å melde på siden hun slipper pels nå. Har ingen kontroll på om hun bare skal slippe litt, eller røyte helt ned etter at hun ble kastrert. PM går ut 2.april så jeg har god tid til å vurdere enda.

Link til dommerlistene da de har flyttet den på hjemmesiden.

(også irriterer det meg at de ikke har satt opp gruppe og BIS dommere enda :P )

Endret av Jonna
Skrevet (endret)

Hmmm! Samme dommer (på søndag) som plukket ut Supra blandt de seks, i gruppa i Bø - iflg BP

Håper Supra syns det er greit å beholde pelsen et par måneder til :)

Endret av AnnikenK
Skrevet

Vurderte nå nettopp om jeg kanskje skulle melde på, men så kom jeg på at jeg skal på sporkurs de helga, jeg, så da utgår det :D.

Skrevet

:gaah:

det skulle jeg sett istad, så hadde jeg spart meg 350kr.. han elsket Amiga men hatet halen, ikke stor sjangs hun blir utstillins champion da gitt :(

Skrevet

:gaah:

det skulle jeg sett istad, så hadde jeg spart meg 350kr.. han elsket Amiga men hatet halen, ikke stor sjangs hun blir utstillins champion da gitt :(

Jeg ville spurt arrangør om å få pengene tilbake og kansellert påmeldingen da du ikke var oppdatert på dommerbyttet - og dette sier jeg som meg, og ikke tilknyttet arrangør.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...