Gå til innhold
Hundesonen.no

NDK & NBSK 28.-29. april


Recommended Posts

  • Svar 102
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Såklart! Dette blir kanskje lille Pim sin debut på valpeshow

Vi stiller Domino og Jippi i valpeklasse, og Kamar & Tara blant de voksne- skal bli spennende Mannen er innhyret på NBSK's utst. (Søndag), så han skal jobbe da men ikke lørdag. Ellers glede

Må melde på her begge dager og håpe Amiga blir champion

Skrevet

Dommerlisten er klar for dobbeltutstillingen i Letohallen siste helga i april.

Så bra!

Denne er umiddelbart lagt på vurderingslista. Dommerne virker å være av den mer brukbare sorten også (må undersøkes nærmere).

Bra at SH også kan være med 28, men finner ikke utst. på terminlista da...

edit: presisering. Finner NBSK sin 29., men ikke NDK sin 28.

Skrevet

"Sitte på hendene" og virkelig prøve å la være å melde på for nok en utst.helg med en haug "nye og morsomme" dommere. Sier ikke at disse er dårlige på noen måte - hvordan skal man kunne det, man har jo knapt hørt om noen av dem, liksom...

Men jeg er lei av å stille for dommere som det virker som ikke vet hvilken rase man har, og poengerer de flotteste tingene hunden har som noe negativt.. Okey - utstilling er lotto, men LITT forutsetninger for å trekke riktig lodd bør man jo kunne ha når man vet hva man har i andre enden av båndet, mener jeg.

Men, men - det er lenge til - får se hvor mye utst.abstinenser man har når fristen nærmer seg.. Man skal aldri si aldri!

Også pleier det jo å være årets første campinghelg, da - og DET frister jo!

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Skal vist levere valper den helgen jeg :P

Men jeg skulle gjerne stilt Blaze på søndagen for den Nederlanske dommeren. Det er jo AK land nr.2 i Europa.

Skrevet

Skal vist levere valper den helgen jeg :P

Men jeg skulle gjerne stilt Blaze på søndagen for den Nederlanske dommeren. Det er jo AK land nr.2 i Europa.

Du bor jo rett borti gata, kan vel stille Blaze og deretter skynde deg hjem og sende vekk valper? :)

Labbbiiiiiiiiiissss har du tenkt deg hit? :whistle: Amiga trenger superhandleren sin :whistle:

Hun kaller seg ikke Labbis mer, tenk. :aww:

Jeg trur ikke stiller.

  • 1 month later...
Guest Jonna
Skrevet (endret)

Hadde vist regnet feil jeg, og valpene leveres helgen før.

Så nå har jeg sjekket dommer dag 1 også og det viser seg at hun har dømt litt AK i Italia. Hvor "bra" dømming er vanskelig å si utifra bildene. Men da har hun iallefall sett rasen før.

Så da vurderer jeg stille Blaze lørdag og søndag, men venter litt med å melde på siden hun slipper pels nå. Har ingen kontroll på om hun bare skal slippe litt, eller røyte helt ned etter at hun ble kastrert. PM går ut 2.april så jeg har god tid til å vurdere enda.

Link til dommerlistene da de har flyttet den på hjemmesiden.

(også irriterer det meg at de ikke har satt opp gruppe og BIS dommere enda :P )

Endret av Jonna
Skrevet (endret)

Hmmm! Samme dommer (på søndag) som plukket ut Supra blandt de seks, i gruppa i Bø - iflg BP

Håper Supra syns det er greit å beholde pelsen et par måneder til :)

Endret av AnnikenK
Skrevet

Vurderte nå nettopp om jeg kanskje skulle melde på, men så kom jeg på at jeg skal på sporkurs de helga, jeg, så da utgår det :D.

Skrevet

:gaah:

det skulle jeg sett istad, så hadde jeg spart meg 350kr.. han elsket Amiga men hatet halen, ikke stor sjangs hun blir utstillins champion da gitt :(

Skrevet

:gaah:

det skulle jeg sett istad, så hadde jeg spart meg 350kr.. han elsket Amiga men hatet halen, ikke stor sjangs hun blir utstillins champion da gitt :(

Jeg ville spurt arrangør om å få pengene tilbake og kansellert påmeldingen da du ikke var oppdatert på dommerbyttet - og dette sier jeg som meg, og ikke tilknyttet arrangør.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...