Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvem vinner? Kelpie-velt Gjeterkjærleik

Jeg føler Mikke leder klart. Han ser ut som en rabiat flaggermus på majoriteten av bildene!

Noen til. Litt nyere. Dårlig lysforhold osv. Samma det. Grim tar imot kjeft "Speil!" Kræsj "Ehm... hva driver du med?" "...Heh... Okeei." "I'll leave you to it.

Skrevet

Jeg føler Mikke leder klart. Han ser ut som en rabiat flaggermus på majoriteten av bildene! :lol:

FlaggermusBr%C3%B8d.jpg

Dette var dagens! :lol: :lol:

Skrevet

Noen til. Litt nyere. Dårlig lysforhold osv. Samma det.

Grim tar imot kjeft

IMG_4764.jpg

IMG_4743.jpg

"Speil!"

IMG_4698.jpg

IMG_4611.jpg

Kræsj

IMG_4605.jpg

IMG_4663.jpg

"Ehm... hva driver du med?"

IMG_4674.jpg

"...Heh... Okeei."

IMG_4676.jpg

"I'll leave you to it..."

IMG_4553.jpg

"Speil!"

IMG_4716.jpg

Kelpie-dynking

IMG_4706.jpg

IMG_4707.jpg

Mikke ikke like

IMG_4708.jpg

Grim får mer kjeft, og ber om unnskyldning

IMG_4753.jpg

IMG_4598.jpg

Med tanke på det siste bildet her Sandra, tror jeg at jeg er enig med deg. :lol:

  • Like 7
Skrevet

Silje! Kan du ikke legge ut flere fra turen i desember? Mener da å huske at du har flere knallbilder liggende på face?

Skrevet

Silje! Kan du ikke legge ut flere fra turen i desember? Mener da å huske at du har flere knallbilder liggende på face?

Jeg skal se etter. Husker ikke i farta. :P

Kommer flere etterhvert. Lisa må bare få rævva i gir. :ahappy:

Hahaha, stakkars Mikke. :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

Legger ut noen til jeg. :P

IMG_5497.jpg

IMG_5528-1.jpg

"Du ser litt sliten ut Grim, tar deg på ryggen jeg"

IMG_5599-1.jpg

Ja vi ligger og graver, tenk

IMG_5622-1.jpg

IMG_5674-1.jpg

Se! De kan være fine også :D

IMG_5767-1.jpg

Fine fine Mikke

IMG_5626-1.jpg

  • Like 4
Skrevet

Å jeg satt på jobben og tittet på denne tråden mens jeg ventet på noen utregninger.. og som jeg lo.. det er noen vanvittige bilder. Belgere ser av og til litt.. øh.. (forsøke å være diplomatisk her).. vel.. blåste ut liksom.. men i disse bildene så er det sannelig ikke godt å si hvem/hva som ser mest sprø ut! Og den nyseserien er jo bare helt fantastisk.. Grim som ser ut å bivåne alle faktene med dyyyyp bekymring. Og Mikke da.. *smelt*

  • Like 1
Guest janson
Skrevet

Det er en kelpie :aww:

:lol: :lol: :lol:

Haha, kjempe artige bilder! :D

Men, er Mikke en veldig kraftig kelpie, eller har han noen kg. ekstra? Han ser så svær ut! :rofl:

Jupp. I tillegg til at han er høy så er han av den kraftigere typen. :)

Å jeg satt på jobben og tittet på denne tråden mens jeg ventet på noen utregninger.. og som jeg lo.. det er noen vanvittige bilder. Belgere ser av og til litt.. øh.. (forsøke å være diplomatisk her).. vel.. blåste ut liksom.. men i disse bildene så er det sannelig ikke godt å si hvem/hva som ser mest sprø ut! Og den nyseserien er jo bare helt fantastisk.. Grim som ser ut å bivåne alle faktene med dyyyyp bekymring. Og Mikke da.. *smelt*

:lol: :lol: Du har en herlig måte å skrive på!

Fokus er litt på ville veier, men uttrykkene ble likevel med:

100412a.jpg

100412b.jpg

Jeg begynner faktisk å lure på om det var en kelpie eller flaggermus jeg fikk meg. :blink:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...