Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sliter med å finne bra utsteder i Oslo. Jeg flyttet til trøndelag når jeg var 19, så fikk såvidt smakt litt på bylivet i Oslo et års tid. Nå er jeg 25 og har ikke peiling på hvor man skal dra! Har vær ute et par ganger den siste tiden, og det har vært skikkelig mislykket... Vi har vandret fra sted til sted uten å finne noe som passer oss. De stedene vi har funnet har manglet dansegulv eller hatt for gammelt klientell eller for høy aldersgrense... Noen tips til bra steder? Hvor man finner folk på sin egen alder-ish og kan danse?

Edit: kan jo legge til at vi har prøvd oss på Aker Brygge, Grünerløkka, Bislet, Karl Johan..

Skrevet

Hmm nå husker jeg ikke hva steder heter igjen, men er vel Joe's Sportsbar eller noe, ligger ikke langt fra Nationaltheatret. Eneste er at det varierer litt når det er bra, men lørdager pleier å være greie.

Det er bra danseliv og man møter stortsett kule folk :)

Men ellers er jeg lite kjent i byen... drar nesten alltid ut her i Bærum :P

Skrevet

Vet om mange som trives på onkel Donald. Men spørs hva slags steder du liker? Pub? Bar? Nattklubb?

Ser forresten du liker å danse :P Hm... Latter da?

Har du forresten iPhone? Det er en app som heter "ut på byen". Den er helt genial og med GPS, som finner steder i nærheten av der du er.

Skrevet

Ooo, her var det mange gode forslag!

Hmm nå husker jeg ikke hva steder heter igjen, men er vel Joe's Sportsbar eller noe, ligger ikke langt fra Nationaltheatret. Eneste er at det varierer litt når det er bra, men lørdager pleier å være greie.

Det er bra danseliv og man møter stortsett kule folk :)

Men ellers er jeg lite kjent i byen... drar nesten alltid ut her i Bærum :P

Hvor i Bærum drar du ut? Er jo ikke så langt unna :) Var jo et par steder i Sandvika for noen år siden, men de er ikke der lenger...

Mono? Trompeten? Onkel Donald? Prøvd de?

Nope, men hørt om de to siste, får vel prøve dem ut :)

Vet om mange som trives på onkel Donald. Men spørs hva slags steder du liker? Pub? Bar? Nattklubb?

Ser forresten du liker å danse :P Hm... Latter da?

Har du forresten iPhone? Det er en app som heter "ut på byen". Den er helt genial og med GPS, som finner steder i nærheten av der du er.

Jeg liker det meste, alt ettersom :) Latter har jeg vel vært på en gang, men det husker jeg ikke så mye av :P hihi

Jeg har android, ser ikke ut som appen finnes til den :(

The Villa?

Verken hørt om eller prøvd, hvor ligger den? Hva slags utested er det?

Friday's og Trompeten kan være artige steder :)

Sist jeg var på Fridays var skikkelig lamt, men kanskje ikke like bra der på torsdager som fredag/lørdag?

I mine yngre dager var vi jo alltid ute på torsdager, men sist jeg prøvde de var det liksom ikke så mye liv :icon_confused:

Internasjonalen og Jaeger, evnt. Ryes (om du liker å danse swing, da).

Swing er vel ikke helt min stil :P danser heller til moderne musikk :)

*sjekke ut alle forslagene*

Skrevet

Hvor i Bærum drar du ut? Er jo ikke så langt unna :) Var jo et par steder i Sandvika for noen år siden, men de er ikke der lenger..

Som regel til Onkel Blaa i Bekkestua, og det er ihvertfall ikke langt fra Oslo, god bussforbindelse og går vel en trikkesak dit også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...