Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er helt individuelt hva mennesker reagerer på, fra spyttet, huden til selve hårene/pelsen, så det du må gjøre er rett og slett å bli kjent med rasen, besøk oppdrettere og få helst til å låne en hund av rasen i en ukes tid hjemme for å være helt sikker på at du ikke reagerer.

Har også hørt at nakenraser ikke er spesielt allergivennlige, men som sagt, det kommer helt an på hva det er man reagerer på.

Er frelst av denne rasen selv, får håpe du/den du spør for ikke reagerer på drømmerasen!

Skrevet

Jeg har tatt på en del av dem på utstilling, og har også en amerikansk nakenterrier som nabo (som kjennes helt lik ut og ser helt ut som en liten variant av meksikanerne) og iogm at det folk flest reagerer på med hunder er flasset og midden fra huden, er ikke dette noen åpenbar rase for allergikere, vil jeg tru. Men kule, det er de! :)

Skrevet

Som Havanaislove skrev over,så må du nesten henge litt rundt rasen og se om du reagerer,da det finnes så mange ting å reagere på.

Ellers har jeg ikke hatt så mye med rasen å gjøre,så vet ikke helt hvordan de er.

Kan tenke meg det er litt stell med dem selv om de ikke har pels? At de må bades og smøres me fuktighetskrem en del? Smøres med solkrem,kles på når det er kaldt.

Lykke til med valget uansett! :)

Skrevet

Når det kommer til allergidelen kan jeg ikke uttale meg stort da jeg ikke er allergisk. Men, rent gemyttmessig virker det som at de pelsede har et rundere og mer omgjengelig gemytt enn de nakne. Ja, det virker rart siden du får begge varianter fra samme kull, men de individer av rasen jeg har kjent, samt den jeg har eid selv, så har de med pels vært mildere og rundere. De har vært enkle å sosialisere og lette å jobbe med. Ikke hatt noen "nykker" slik jeg har fått inntrykk av at de uten pels kan ha, Jeg må også nevne at min kunnskap baserer seg på individer innen samme kull og fra samme linjer. Jeg har dog hørt fra oppdretter at hun og anser de pelsede som mer tilgjengelige enn de upelsede.

Skrevet

Jeg har kun hilst på en mexikansk nakenhund, da av den minste størrelsen :) Veldig søt hund på en rar måte, men samtidig så var den veldig reservert... Og eieren måtte plukke opp hunden før det var greit å hilse på.

Jeg knipset bilde da :) hehe!

261338_10150310908606357_622451356_9770494_2132811_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...