Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg er nettopp flyttet til Setermoen og vurderer kjøp av hund, men så lurte jeg på før jeg skaffet meg hund om det er et aktivt hundemiljø på Setermoen?

Er det noen her i fra som bor i nærområdet?

Er det noen valpekurs i Bardu? :ahappy:

Er det noen som holder noen kurs i området?

Sikkert litt mange spørsmål, men vil egentlig bare være sikker på hva jeg setter meg inn for når jeg får en valp ang området og hva det er tilbudt i området. Jeg har ikke helt valg noen rase jeg vil ha enda, men har laget en tråd inne på "Rasevalg" som heter "min første og hans andre, men hvilken?"

kanskje dere har noen forslag som kanskje er kjent i området? :P

Skrevet (endret)

Hei og velkommen, både til forumet, og Midt-Troms :-)

Bardu har ett flott hundemiljø, med masse koselige og flinke mennesker! Hundeklubbens hjemmeside er her . Hundeklubben har inngjerdet bane, og tilgang til flere store områder, det trenes både lp, bruks, spor og agility.

Dogdiggershar diverse kurs og foredrag for hundefolk. Det drives av 2 søte, snille og ikke minst FLINKE damer! :-)

Det er vel også noen som trener med/til redningshund også,tror jeg.

Edit; endret feil link

Endret av trulte
  • Like 1
Skrevet

Hei og velkommen, både til forumet, og Midt-Troms :-)

Bardu har ett flott hundemiljø, med masse koselige og flinke mennesker! Hundeklubbens hjemmeside er her . Hundeklubben har inngjerdet bane, og tilgang til flere store områder, det trenes både lp, bruks, spor og agility.

Dogdiggershar diverse kurs og foredrag for hundefolk. Det drives av 2 søte, snille og ikke minst FLINKE damer! :-)

Det er vel også noen som trener med/til redningshund også,tror jeg.

Edit; endret feil link

Tusen takk! Ja da tar jeg meg innom der jeg :)

Hallais! Velkommen til gards. Bor i Bardu vi også, og alt trulte sier stemmer på en prikk! :)

Ja! Og der er det nå i hvert fall 3 flotte tollere. (Så i den andre tråden at du lurte på det).

Jotakk! Ja, da jeg jo kanskje spørre om råd og veiledning også. så koselig!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...