Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg lykkelig eier av slike jeg også. De funker fint, det hjelper sikkert litt at jeg har litt ballast å legge på også. Håper de holder en stund, noen av gummistroppene var veldig tynne synes jeg.

Skrevet

De første mine holdt en hel sesong med mye bruk. De neste har holdt noe kortere, men er fremdeles brukbare selv om noen stopper har røket. Disse har jeg slurvet og brukt en del på grus/i skog uten snø, og jeg tror det er derfor de har holdt kortere.

Skrevet

Nå har jeg fått de jeg bestilte fra e-bay og begge kan virkelig anbefales, iallefall de som ligner Yaktrax, de sitter bedre pga piggene bak ;)

De fjellisbroddene har jeg ikke prøvd ute på tur ennå, bare hatt på skoene og gått frem og tilbake på gårdsplassen her, de føltes veldig gode ut og jeg ble jammen litt høyere også ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...