Gå til innhold
Hundesonen.no

Prikkedyret og kelpiebanden


Shlush
 Share

Recommended Posts

  • Svar 536
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I går duret vi til Trondheim for å starte vår første brukskonkurranse, NBF D prøve med spor, feltsøk og lydighet. Jeg var kjempenervøs og trodde egentlig at jeg kom til å dø på turen oppover Vi

Vårt siste tilskudd han ankommet flokken :-) :-) Cefeus Blazing Phoenix II er navnet,

Må vell oppdatere med litt bilder og litt sånt? Phoenix har blitt 11 uker Varm i trøya og full av F! Og plager livet av de to voksne, spesielt Vegas får gjennomgå av det lille krapylet Noe han ta

Posted Images

  • 2 weeks later...

I dag har det vært stråååålende vær :D Så da måtte vi ut på skitur!! Vi fikk et lite sjokk når vi fikk se hvor mange andre som har tenkt samme tanken som oss, men vi møtte ikke sååå mange trossalt.

Etter å ha gått en stund så satte vi oss ned, spiste Kvikklunsj og koste oss i sola og tok en photoshoot. He er bildene av prikken :wub:

63956_10151524051526357_85835906_n.jpg

Fint var det ja!

45402_10151524051571357_1719113306_n.jpg

576187_10151524051906357_686130981_n.jpg

487467_10151524052046357_648671508_n.jpg

Nico og utsikt på ett og samme bilde. hehe

480837_10151524052296357_1479943576_n.jp

Han er litt fornærma siden han fikk beskjed om å legge seg, men man er da korthåret så jeg endte opp med hund på fanget. Det var litt tungt og upraktisk, men vi satt da slik en stund. Så det ble mobilbilde av det, for det var vanskelig å få kamerabilde av hund og meg når han lå slik :P hehe!

550055_10151523974676357_1071270783_n.jp

Vi nyyyter sola :ahappy:

164423_10151524052766357_832052005_n.jpg

Syntes dette var et litt morsomt bilde. :lol:
576206_10151524052831357_864119525_n.jpg

Så trakk han meg tilbake til bilen igjen!
522491_10151524053561357_1234349398_n.jp

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Få se mer bilder av australieren da Hege :-D Navn??

Har ikke så masse bilder enda :) hehe! Det blir nok alt for mange bilder når den kommer i hus :P hehe!

Skal du få deg kelpie? Så spennende da! :D Blir det tispe eller hannhund?

Hannhund her ;) hehe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer til å skape full forvirring med 2 stk Vegas AK i midt-Norge. :P

Godt han er svart da ;)

Haha :D Ja, jeg vet! Jeg argumenterer med akkurat det selv, min Vegas er svart :wub: hehe! Får kalle han "black vegas" vettu.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han blir nordmann 5-7 april :D Jeg gleder meg bare litt altså, derfor er jeg slik :hyper: dagen lang!

Er det her du gjemmer det nye familiemedlemmet! Døp om tråden vet du :) Og helledussen så søt han er, lille nurket! Håper han blir alt du håper og ønsker - og så er jeg spent på hva du syns om ca ett år .. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...