Gå til innhold
Hundesonen.no

JWW-11 Br Jr Ch Br baby ch Catatau Itapuca "Rio"


Recommended Posts

Skrevet

Nå føler jeg meg som en basenjinoob (og det er jeg jo også), men hvis det er jodling, så jodler Kamar jammen ofte uten at jeg har tenkt over det! Han har gurglet masse når en kompis kommer på besøk, og jeg trodde det var et halvhjertet forsøk på noe jodling. :lol:

Takk for godlyd, Rio!

  • Like 1
  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Næsj, avls-sperre forkludrer sakene. Jeg som hadde store planer om å starte Baslington Terenjiavl. Og for å kunne annonsere med at dette garantert og 200 % sikkert blir fantastisk snille, allergivenn

Åh hvor skal man begynne da? Rio ble altså med meg hjem idag etter utstilling på Letohallen! Da vi kom hjem fikk han hilse på de to gale jentene ute før vi gikk en tur og deretter inn! Kua br

Rio takker mens han slapper av med tv titting sammen med minsten:

Guest Jonna
Skrevet

Nå føler jeg meg som en basenjinoob (og det er jeg jo også), men hvis det er jodling, så jodler Kamar jammen ofte uten at jeg har tenkt over det! Han har gurglet masse når en kompis kommer på besøk, og jeg trodde det var et halvhjertet forsøk på noe jodling. :lol:

Takk for godlyd, Rio!

:lol: Akkurat det tenkte jeg også første gangen jeg så en jodle video. Inni hode mitt var lyden noe helt annet (og forresten så jodler Blaze også når hun er veldig-veldig glad :P )

Grattis med Rio i hus! Selv om jeg fortsatt er skuffet over at han spyttet ut pølsebiten han fikk av meg :cry::lol:

Skrevet

Så søøøt han er!

Men jeg ville nok ikke definert det som jodling- mer som uling/sympati- klaging.

Jodlingen kommer som regel som et gledesutbrudd, og går mye mer opp og ned i toneleie.

Jeg HAR hørt Rio jodle, men kun EN gang i lek med valpene :)

  • Like 1
Skrevet

Her er jodlemesteren (prisbelønnet for jodlingen sin og alt) in action. Her lærer han opp Sindre (her ca 1 år) i ordentlig jodling!

  • Like 1
Skrevet

Herregud :wub: Du kler virkelig den lekre hannhunden der! Dette unner jeg deg :ahappy: Håper jeg kan komme meg østover til Basenjispesialen å få hilse på han :wub: Han høres super herlig ut med alt du forteller om han!

  • Like 2
Skrevet

Rio er virkelig hærlig :) Han er ikke et snev reservert hjemme lenger (eller på besøk hos mamma), og store deler av dagen brukes til å pønske ut og bedrive "faenskap", gjerne å fly på en sovende Tesh for å så dra henne med seg på lek, eller demontere doruller på badegulvet for å så komme tassende ut og levere en halv dorull til meg, SÅ stolt av seg selv. Han sover helst med nakken min som pute:wub: og spiser godt med mat, han spiser faktisk det han blir servert (varierer en del).

I går var han så tøff at han stjal bein fra en illsint liten ku for å derreter slå henne i hode med labben og løpe av gårde. Kua er derfor ikke sånn superglad i han, men han har bedt om det selv altså. På tur er han en engel, men ser lengselsfult på de to andre som springer å leker. I morgen tenkte jeg han skulle få løpe i hundeparken :)

  • Like 3
Skrevet

Idag har Rio vært i drammen hundepark!

Jeg var veldig spendt på hvordan han ville takle mange hunder og mennesker samtidig og hadde derfor tenkt at vi skulle gå for oss selv langt unna de andre. Men Rio trengte å løøpe og parken er så fint inngjerda så.

Rio hadde derimot ingen planer om å holde seg unna de andre, og lekte masse :D Han tigget også godbiter av andre mennesker og var enkel (til basenji å være) å få til å komme :)

Vi møtte også Cosmo (for de som ikke husker Cosmo så var det min første basenji) sine brødre! Alle tre gikk fint sammen på tross av nesten bare hannhunder i parken. Mange ble facinert av de tre tricolorene :D

Vet ikke helt om alle får sett filmene da? Klarte ikke finne noen direktelink fra face..

Rio er den uten halsbånd

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150577250857606

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150577246737606

Leo (Bushongo Cor Leonis) og Rio :)

420651_10150862548864377_756854376_12856491_624179950_n.jpg

Og et forferdelig oppstillingsmobilbilde med reflekshalsbånd (orket ikke rote fram noe annet i farta)

16c9kwh.jpg

  • Like 4
Skrevet

Endelig fått igang minipcn, men den vil ikke laste opp bildene mine og skjermen er så liten at jeg ikke engang ser hva jeg har tatt bilde av (satt på spissen)!

Rio er ihvertfall påmeldt blodsporkurs i mai :D! Jeg tenker å legge ut et lite spor i morgen for å se hvordan han tar det (regner med at han er en reser, han er jo en basenji)

Ellers så har han gått opp 700gram og vetn syns ikke han så veldig tynn ut idag (Kua som var der altså, Rio bare var med) men at han burde gå opp litt til.

Vi har vært så heldig å ha fantastisk vær idag så hele dagen er tilbragt ute i skogen og i solveggen, hvor Rio sov på fanget mitt mens jeg leste bok, Tesh pusla rundt i hagen og Kua sov i senga si i sola. Fantastisk liten flokk jeg har :wub:

Rio klarte faktisk å stikke av idag, min feil som ikke hadde festa båndet skikkelig i stolen. Men han tok seg en løperunde rundt stallen og kom da jeg ropte, ingen vanskelig kar med andre ord. Heldigvis bor jeg laaaangt unna trafikk og har bare skog som nabo.

Iogmed at det ikke nytter å løpe etter løs basenji så benyttet jeg anledningen til å ta litt bilder men som nevnt å orket ikke dataen min noe særlig, etter mye om og men ville den laste opp ett bilde i det minste!

424527_10151385182575311_745795310_23104053_267281353_n.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...