Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er ferdig som student nå denne uken, og plutselig står jobbene i kø! Dermed må jeg, så fort som mulig, flytte ned til Sandnes. Har en jobb som venter på meg på Lura og en som venter på Tananger, så en plass og bo midt i mellom hadde vært fantastisk!

Jeg har fått med meg to til på flyttelasset slik at vi kan betale litt mer og da kanskje få en litt skikkelig plass å bo. Jeg må jo selvfølgelig også kunne ha med meg min "lille" Nokas

Jeg har nå trålet finn hver dag i 2 uker uten å finne noe jackpot, dessverre. Derfor tenkte jeg at jeg kunne legge ut en etterlysning her i tilfelle noen viste om noe.

Vi er som sakt 3 stk. To på 22 år (et par) og en på 20. Vi trenger en plass med minst to soverom. En plass med litt størrelse på. En plass der jeg kan ha hund. Og max vi kan betale per mnd er ca 10 000, helst inkl. strøm o.l

Skrevet

Når jeg lette etter leilighet i Drammen (to ganger) satte vi ut annonse. Responsen var overveldende - selv om vi ikke fant mye på finn og sånn selv. Prøv i lokalavisa?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...