Gå til innhold
Hundesonen.no

IE - Historikk til frustrasjon og irritasjon...


Wildah
 Share

Recommended Posts

Nå holder jeg på å bli tullere av Internet Explorer. Vanligvis bruker jeg Firefox, men til en del jobbrelaterte ting, må jeg bruke IE, så forslag om å bruke andre nettlesere hjelper dessverre ikke.

Helt siden jeg skaffet meg ny pc har jeg nemlig hatt et problem som jeg ikke finner ut av.

Jeg er elendig på å huske nettadresser, og er rimelig avhengig av at nettleseren autofullfører adressen etterhvert som jeg skriver.

Feks når jeg skriver inn en N i adressefeltet, så vil jeg at den skal komme med forslag til sider jeg tidligere har vært inne på. Men denne historikken forsvinner med ujevne mellomrom. Og nettsider som jeg daglig bruker, er plutselig borte. Mens en nettside jeg var innpå for 6 måneder siden, den kommer fortsatt opp som forslag :frantics: Jeg har visstnok vært innpå Narvesen sine hjemmesider en gang, ikke at jeg kan huske det, mens et jobbrelatert nettsted jeg som begynner på N og som jeg bruker hver dag, den forsvinner ca annenhver uke.

Vet noen kloke soniser hvorfor, og hvordan jeg kan sette innstillinger slik at nettstedene ikke forsvinner?

Jeg har prøvd de fleste innstillinger for internetthistorikk, føler jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trykk på menyknappen i nettleseren. Alternativ for internett --> generelt --> leserlogg. Der skal du finne det du trenger. Kanskje noen er lagret som favoritter og derfor blir de?

Ellers, litt kjapp googling viser at mange sliter med det samme, noen har avinstallert og prøvd en gamlere versjon med hell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for svarene :)

  På 1/8/2012 at 6:50 PM, Malamuten skrev:

Ingen andre som bruker pc'n din og kan ha slettet historikken? Har ikke hørt om dette problemet før

Nei, det er jobb-pc, så det er bare jeg som bruker den :)

  På 1/8/2012 at 6:54 PM, tulip skrev:

Lagre de mest brukte sidene i bokmerker?

Jeg har lagret en del sider i bokmerker, men selv disse forsvinner innimellom fra autofullføringen. Jeg kunne lagret alle sidene, men det blir fryktelig mange. Og det er mer lettvindt om alternativene dukker opp mens man skriver :baby: . Det er nemlig en lettelse når jeg kan bruke Firefox, og ting dukker opp som de skal.

  På 1/8/2012 at 8:38 PM, soelvd skrev:

Trykk på menyknappen i nettleseren. Alternativ for internett --> generelt --> leserlogg. Der skal du finne det du trenger. Kanskje noen er lagret som favoritter og derfor blir de?

Det var det første jeg prøvde, men ingenting jeg har gjort der har hjulpet. Og Narvesen er absolutt ikke lagret som favoritt *fnise* selv om jeg er glad i godteri. Som jeg nevnte over, forsvinner selv lenker lagret under favoritter fra autofullføring.

  Sitat
Ellers, litt kjapp googling viser at mange sliter med det samme, noen har avinstallert og prøvd en gamlere versjon med hell.

Hmmm. Jeg får google og se hva jeg finner. Hadde håpet at det var en liten innstilling jeg hadde oversett. Lurer på om min kjære far skal få ta seg av problemet :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 1/9/2012 at 5:54 PM, Hanna skrev:

Kanskje det står på funksjon for å jevnlig slette temporary internet files for å spare plass på harddisken?

http://compnetworkin...ndtempfiles.htm

Forøvrig vil jeg på det varmeste anbefale googles chrome som nettleser ;)

Takk for link og tipset :) Det er dessverre ikke problemet. De innstillingene var det første jeg sjekket. Jeg tror soelvd er inne på noe, og at det rett og slett er en feil i IE hos meg.

Og som sagt, jeg skulle GJERNE brukt en annen nettleser (Firefox er min favoritt), men jobbprogrammene er kun kompatible med IE.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan kanskje vere jobbserveren som har ein instilling som nullstiller alt med jamne mellomrom (om jobb-PCen din er kopla opp mot slikt).

Min bærbare data slettar loggen stadig vekk, men det eg legg inn som favoritter kjem alltid opp som forslag når eg skriv inn byrjinga på ei adresse. Gjer ikkje din det?

Merk forresten at du må lagre favoritten med nettadressa som namn, elles lagrar han seg automatisk med det sida kallar seg, og då funkar ikkje autofullfør. For å ta eit døme: Du vil lagre www.søkemotor.no som favoritt. Denne sida kallar seg "Noregs beste søkemotor" (det er dette som står på den blå linja heilt på toppen av vindauget). Om du berre vel "lagre som favoritt" og trykkjer OK, blir han lagra som "Noregs beste søkemotor", og vil kome opp på autofullfør når du tastar inn N, og ikkje når du tastar inn S, slik du ville gjort. Du må difor aktivt velje at han skal bli lagra som søkemotor.no.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 1/14/2012 at 6:10 PM, OlavEmil skrev:

Det kan kanskje vere jobbserveren som har ein instilling som nullstiller alt med jamne mellomrom (om jobb-PCen din er kopla opp mot slikt).

Min bærbare data slettar loggen stadig vekk, men det eg legg inn som favoritter kjem alltid opp som forslag når eg skriv inn byrjinga på ei adresse. Gjer ikkje din det?

Merk forresten at du må lagre favoritten med nettadressa som namn, elles lagrar han seg automatisk med det sida kallar seg, og då funkar ikkje autofullfør. For å ta eit døme: Du vil lagre www.søkemotor.no som favoritt. Denne sida kallar seg "Noregs beste søkemotor" (det er dette som står på den blå linja heilt på toppen av vindauget). Om du berre vel "lagre som favoritt" og trykkjer OK, blir han lagra som "Noregs beste søkemotor", og vil kome opp på autofullfør når du tastar inn N, og ikkje når du tastar inn S, slik du ville gjort. Du må difor aktivt velje at han skal bli lagra som søkemotor.no.

Hmm... Det er en god tanke, men nei, jeg tror ikke at det er noen jobbservere som sletter ting. Det rare er nemlig at enkelte adresser fortsetter å ligge i loggen, mens adresser som jeg nettopp har brukt, og som lå i autofullfør, plutselig er borte. Narvesen ligger her fortsatt, selv om jeg bare har vært inne på siden 1 gang, og det var i september eller noe... Mens na24, som jeg er innom daglig, stadig forsvinner :icon_confused:

Men, jeg har tenkt litt, og kom på at problemene dukket opp etter en oppdatering av IE. Og jeg lurer på om sider jeg har brukt etter at oppdateringen ble installert, forvinner, mens sider som jeg ikke har brukt etter oppdateringen blir liggende. Sider som ligger i favoritter forsvinner jo også fra autofullfør, og de har ligget der.

Konklusjonen min er at jeg sikkert må installere IE på nytt, og se om problemet forsvinner. Jeg har også et problem med at nettleseren forholdsvis ofte fryser, og restarter seg selv. Og Flash henger seg innomellom opp.

Det første jeg tenkte på var virus, men jeg har studert prosesser og oppgavebehandling, og finner ikke noe unormalt der. Så da er det kanskje bare noe galt med IE på min maskin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden begynner bli overmoden for å lære some type of nesearbeid. Forventningen var å bare mestre smellerbrettet smooth, som et grunnlag for forstå ID og utvide derfra til romsøk og områdesøk. Det gikk ikke heeeelt etter planen, da Ede heller vil spise det hjemmelagde brettet i papp, og blir sur og klager og protesterer om jeg insisterer på at han må lukte på boksene for å få godis fra hånden. Det har ligget på hylla en stund. Kanskje krype til korset og kjøpe et av metall allikevel, heller enn å smøre tålmodigheten og jobbe videre med det vi har. Gjensidig forsterkning av frustrasjon er ikke gøy å jobbe med.  Vi har gått på en smell med capturing og shaping også. Fått captured mye fint, som f.eks. kryping, men ikke mange nok ganger til å få noe på cue, og han har begynt drite i hva jeg ber om når det er godis fremme, for å heller tilby den adferden han selv tror er av høyest verdi, som dekk istedenfor sitt når jeg ber om sitt, og han er fortsatt fornærmet og protesterer mot å gjøre noe som helst om det ikke er godis fremme når jeg ber ham.  Jeg har også ødelagt treapporten. Baklengskjedet så fint fra utgangsstilling, levering, holde den, plukke den opp. Han var uinteressert i selve apporten, så jeg hypet den litt opp med å bare la han løpe på impuls når jeg kastet og kjørte full fest når han kom løpende tilbake med den. Resultat? Han tror den har så høy verdi nå, han vil IKKE lenger levere den fra seg. Den er mer langt mer verdifull enn kampeleker, pipeleker og kaninpels, som han villig leverer på første forespørsel uten å bølle. Den overgår de godbitene jeg prøver bytte den til meg med.  ..og han TYGGER på den. Legger seg til for å gnage på den etter å ha terget meg med en catch me if you can, som han synes er SÅ gøy med akkurat den apporten, ikke noe annet. Det er KUN den han gjør det med. Alt annet er han helt kewl med å levere fra seg. *facepalm* Flaks at vi har brukt en litt rar treapport, så har vi den generiske i reserve til å trene inn på nytt siden, etter en laaaang periode med bare metallapport, og kanskje også tungapport før vi prøver oss på en ny en av tre.  Her om dagen fikk vi besøk av en diger flokk gjess på gjennomfart. De satt utover to hele jorder. Ede hadde ikke oppdaget dem ennå da jeg satte ham ned for et bilde før det braket løs. Feil vinkel til å få med noe i nærheten av omfanget. De var spredt utover hele åkeren til venstre for bildet. Kjempestor flokk. Stille før stormen, tenkte jeg, og var bekymret for å skremme de opp og jage de slitne langveisfarende avgårde når vi nærmet oss. Kråkene klagde til oss om okkupasjonen av matfatet sitt og ville antagelig ha hjelp med akkurat det. De var opprørte. Endte som moralsk supporter på kråkenes side i den konflikten der da vi kom til Salmonella Street mellom jordene, hvor det var så bombardert med gåsebæsj.. Turen bortover den veien mellom de to okkuperte jordene minnet meg om denne.  https://youtu.be/5iTTNRE-njM?si=Wjg9Rwk2RomhfZlw   Ikke sett dem ennå, og stusser på hva den lukten er: Det lukter virkelig merkelig  Zoom inn mot den smale stripen av dem i bakgrunnen på øverste bildet: Det var en så massiv mengde av dem utenfor bildet, det var dumt å ikke ta et panorama oversiktsbilde til skrekk og advarsel mot å bringe hunder med interesse for andre dyrs ekskrementer til området når gjess trekker gjennom. Den smale stripen av de her er bare en liten gjeng outsidere fra main goose society. Godt vi ikke ser dem igjen før til høsten. Håper på bedre impulskontroll under lineføring til da, eller enda bedre: Matvett. 
    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...