Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ber om hjelp for min søster! Bosso, golden retriver gutt, er borte. Hun mistet han ved midt mellom skådalen og frognerseteren, i lysløypa, i går kveld. Det er mulig det var han som ble sett på Ullvålseter i går kveld. Min søster er helt fortvilet og håper han kommer tilrette snart. Han har hverken chip eller tlf på seg... (ja hun skal få kjeft for det når han har kommet til rette)

Han er en "mørk" golden, han har på seg ett sort halsbånd, refleks og blå sele. Han lar seg lett bestikke med mat og kommer nok om noen vil kose med han :)

Skulle noen få tak i han eller observere han, så ring meg på 90627888.

Skrevet

OT, men han endte opp som mørk? Husker det var litt disk ang farge og ev renrase osv når han var bitteknøtt :) Har du nyere bilder av ham?

Skrevet

OT, men han endte opp som mørk? Husker det var litt disk ang farge og ev renrase osv når han var bitteknøtt :) Har du nyere bilder av ham?

Han endte opp som en mørk slank og vakker golden gutt ja. Nei har ikke noen nye bilder av han.

Skrevet

Så godt at han ble funnet! Det var definitivt Bosso jeg møtte på Ullevålseter, ja. Herlig hund!

Hils søsteren din og si at hun må kjøpe nummerskilt i DAG ;) Hett tips kan være å skrive på minst ett nummer i tillegg til eget (type samboer, foreldre, søsken, venner e.l.) sånn i tilfelle batteriet på telefonen er flatt eller liknende. Eventuelt en mailadresse om det er plass til det på chipen?

Mulig jeg overdriver litt her, men jo mer kontaktinformasjon man har på hunden jo lettere blir det for Hvermansen å gidde å prøve å få tak i eieren. Man kan ha full adresse på sånn at bikkja bare kan sendes i posten! Haha

  • Like 1
Skrevet

Tro meg, den hunden (+lille rotta) ble chippet, merket og fikk med tlf i går! Så nå ringler det så fint når de kommer tuslende. Jeg tror ikke søsteren min har vært så redd noen sinne jeg. Stakkars!

Mine er chippet, men jaggu skal de ikke bli merket, og få med tlf neste gang. Uta har en lei tendens med på stikke til skogs, og da kan det være greit å ha på det tilfelle noe skulle skje med henne. Hun kommer alltid tilbake innen kort tid, men brått gjør hun ikke det og da kan jo noe ha skjedd...

Skrevet

Så bra! Skjønner godt hun ble redd, jeg hadde dødd på meg! Alltid lurt med telefonnummer på halsbåndet, ikke alle som gidder prøve å fange inn hunder som ikke har det heller (må innrømme jeg er en av dem ved et par anledninger, hadde rett og slett ikke tid til å mase med politi etc.).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...