Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen av dere som har erfaring med at hunden gir deg støt?

D har holdt på i en liten uke nå flere ganger dagelig, når Hunden min kommer å skal kose så får jeg støt fra nesen hennes? Synes dette er merkelig..

Kan det være noe galt eller er d bare tilfeldigheter?

Skrevet

Tepper på gulvet, tørr pels, tørre hender, folk som går i sokker el. spesielle tøfler, fleeecegenser, osv - mange forskjellige årsaker til statisk elektrisitet. Jeg er mest plaget av det nå på vinteren når mine egne hender er veldig tørre. Så en god håndkrem + balsamspray til hundepelsene pleier å funke ganske bra og "lynene" mellom oss holdes til det minimale.

Susanne

Skrevet

Jeg er veldig plaget av det både på jobb og hjemme nå i vinter, får av og til støt fra dørkarmer av tre, tilogmed. :P Tror det har mye med tørr luft og tørre hender på jobben å gjøre, hjemme er det ikke like tørr luft, men får støt av og til likevel, også fra katten når jeg klapper henne. Prøve med mer håndkrem og håpe på at det hjelper. :P

Skrevet

Tusen takk for svar og gode råd! Hadde ikke tenkt så langt jeg, hehe

Tok i bruk gulvteppe for en uke siden igjen, ettersom at hun nå er blitt hus rein. da kan det være derfor.

Skrevet

Det hjelper å bruke skyllemiddel i alle klær, balsam i håret, fuktighetskrem på huden. La gjerne tøyet ligge i siste skyllevann med tøymykner. Og sky alt av polyester som f. eks. fleesklær og pledd. Det finnes også en spray til å bruke på møbler og tepper. Klær i ull og bomull gir minimalt av statisk elektrisitet. Enkelte sko gir mye elektrisitet (Crocs f. eks.). Å blande ulike stoffer, f. eks ultrøye og fleesegenser er rene kraftverket.

Har til tider vært rene dynamoen selv, så jeg har prøvd ut litt for å minske på elektrisiteten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...