Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en venninne som fikk beskjed av sin dyrlege at hun ikke burde besøke sin venninne som har en valp med kennelhoste for å være sikker på at det ikke smittet til egne hunder, selv om hun gikk på besøk alene -og vasket hender osv etter at hun hadde vært der. Det kunne ta inntil to måneder før valpen var smittefri.

Jeg syns det kanskje var å ta litt av? Noen andre som har hørt noe lignende? At man ikke skal kunne besøke venner på to mnd, fordi de har/har hatt kennelhoste hjemme?

Skrevet

Kennelhoste er veldig smittsomt, men din venninne får jo avgjøre selv om hun ønsker utsette hunden sin for smittefare eller ikke. Selv om hunden hennes er vaksinert kan den få kennelhoste, dog i mildere form enn hva som er normalt. Og veterinæren sier jo ikke at din venninne ikke kan besøke sin venn, bare ber henne ta hensyn til hygiene slik at hun ikke smitter sin egen hund. Du kan jo lese litt om kennelhoste HER

Skrevet

Det er helt sinnsykt smittsomt.

Da Selma fikk kennelhoste tok det noen få dager så hadde alle (5) hundene i gata mi kennelhoste. Så det er litt som ild i tørt gress ja, det har jeg virkelig fått erfart.

Skrevet

Vi var på besøk hos oppdretteren til mamma som hadde kennelhoste i hele flokken sin, med unntak av mor og valper som var adskilt fra resten. Jeg vet at oppdretter skiftet klær og dusjet etter hver gang hun hadde vært nede hos de med kennelhoste, men så var det jo små valper hun skulle inn til etterpå. Da vi kom hjem, etter å bare å hilst på mor og valper, skiftet vi klær før vi hilste på Blondie og vasket hendene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...