Gå til innhold
Hundesonen.no

Nyttårsforsetter 2012


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Jeg liker at så mange har som mål å drikke mer vin. :lol:

- Trene oftere. Helst kondisjon 1 gang i uka. Det burde jeg jo klare? :aww:

- Bli mer selvstendig og tryggere på meg selv.

- Være sosial!

- Lære meg å like øl.

Jeg tror dette kommer til å bli et veldig fint år. :ahappy:

Den siste der gikk ganske bra eller? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har ikke røyka siden 1 januar

Jeg kjører reprise på samme nyttårsforsett som jeg har hatt flere år på rad nå - det går forøvrig litt dårlig, men... * Drikke mer vin!

Være mer aktiv. Ikke trene, men gå lange turer i skogen med hundene. Drikke mer. Lese mer. Ikke sove lenge hver dag, selv om jeg ikke har skole før sent. Tenke mer på andre og mindre på meg selv.

- Komme meg av nav karusselen og heller komme meg ut i arbeidslivet

Jupp, er ute av nav, og arbeider nå 100% som barnehageassistent.

- Fortsette med brus og snop kun i helgene

Noen utskeielser har det blitt, men jaggu meg har det vært skjeldent!

- Svømme 2-3 ganger i uken

Fungerte veldig bra frem til jeg flyttet, svømmehallen her er dobelt så dyr og dobbelt så dårlig enn der jeg bodde før. Svømminga ble skippa til fordel for styrketrening 3 ganger i uka.

- Bli mer positiv og sosial

Tja, posetiv er jeg usikker på, kommer ann på humøret. Mer sosial, ja helt klart.

- Starte i LP 1 med håp om opprykk til klasse 2

FAIL!!!!

- Være aktiv og fortsette med å spise sundt

Null problem. Fett % har sunket fra 20 til 17,5. 5 kg ekstra muskler har fått god plass :)

Årets nyttårsforsett.. Må tenke på det haha.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, da nærmer det seg tiden for å lage en liste over løfter til seg selv man skal bryte :P Dog, jeg prøver å ha overkommelige forsetter, og mener min foreløpige liste er det også denne gang.

  • Fortsette å gå ned i vekt
  • Bli mer positiv
  • Løpe 10k på Oslo Maraton på en time
  • Trene 2 ganger pr uke
  • Spise fisk minimum 2 ganger pr uke

  1. Check
  2. Check - tror jeg :P
  3. Check
  4. Check - delvis, ble litt slapt utover høsten
  5. Check :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Check!

  • Bli bedre på small-talk ved å slå av en prat med fremmede
  • Smile masse og være utadvent og glad
  • Lage en bok der jeg skriver ned en positiv ting som har skjedd i løpet av dagen - hver dag i 3 mnd. Dette skal gjøre at man blir mer lykkelig og at man faktisk lever mange flere år! Haha! Det er ihvertfall ikke noe tap!
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja jeg bryter nesten alltid mine,men vi kan da alltids prøve i år også :lol:

- Drikke Cola kun i helgene

- Slanke meg

- Bli flinkere til og trene hund

Hurra dette var jammen ikke dårlig til og være meg har faktisk klart "alle" 3 uten om at jeg faktisk skal gå ned enda mer da :angel:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Komme i gang med middagsplanene mine igjen, så slipper jeg å handle mat så ofte og kan spare litt mer penger.

- Bli mindre selvgod og dempe behovet for å briefe med hva jeg har eller får til.

- Bli flinkere til å lese flere skjønnlitterære bøker.

- Komme såpass i form i løpet av vinteren at det ikke blir grusomt å dra på joggetur når føret egner seg for sånt.

- Begynne å lese juss helt fra starten av semesteret. (Jeg kan ikke si at jeg skal jobbe jevnt med alle fagene helt fra starten av, for det skjer ikke uansett, men jussen kan jeg godt begynne å lese på umiddelbart.)

Edit:

Æsj, jeg glemte den kjedeligste og mest konkrete. Jeg har nemlig som mål at i alle fall i årets fire første måneder skal jeg leve på budsjett og føre regnskap, så jeg kan få litt mer oversikt over hva jeg egentlig bruker pengene mine på.

- Nei nei. Har gjort det innimellom, men så glemt det igjen. Har blitt litt flinkere til å handle mat sjeldnere, da.

- Ja. Litt i alle fall. Tror jeg.

- Meh.

- Nei. Det har blitt noen joggeturer (eller forsøk på slike), men det er død og pine. Hadde kanskje vært en idé å prøve å trene litt strukturert om man først skulle gjøre det.

- Ja.

- Fulgte med de to første månedene omtrent, for å få en oversikt. Nå har nettbanken min fått smart regnskapsvisning, så jeg enkelt kan følge med på hvor mye penger jeg bruker på hver ting. Lurt! Sløser fremdeles masse penger da, men.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De emosjonelle, filosofiske og sjelelige nyttårsforsettene:

*Ta en dag av gangen

*Ved behov, ta en time av gangen

*Lytte mindre til mine antagelser om andres forventninger til mine handlinger, valg og tanker

Jo, jeg tror faktisk jeg har klart dette - i hvert fall bedre enn i fjor.

De praktiske nyttårsforsettene, en for hver måned minus en sommerferiemåned og en julemåned:

*Male ferdig taklistene i stua - Yes!

*Male tverrbjelken i stua - Nope

*Male peismuren i stua og hunderommet - Nope

*Male minst ett av følgende rom: Kjøkken, kontor, soverom - Nope; men jeg har begynt på kontoret... Kjøkken utgikk fordi jeg fant ut at jeg skal skifte ut taket først. Soverommet er på vent til jeg vet om jeg skal skifte taket også.

*Få opp gjerde i hagen - Nope; men finansieringen av gjerdet gikk tom

*Male gulvet i kjelleren - Nope

*Gjøre kjellertrappa mer sklisikker - Nope

*Bytte ut alle knotter i kjøkkeninnredningen - Nope; men det er fordi jeg leker med tanken om å hive ut hele kjøkkeninnredningen

*Sparkle og male den nye brannstolpen - Nope

*Beise trappene ute + plattingen - Nope

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, jeg har aldri hatt skikkelig nyttårsforsett! Fikk masse inspirasjon her :ahappy:

- Kun spise snop og drikke brus i helgene Dette gikk veldig dårlig, men ble bedre like før nyttår. Fortsetter med den gode fremgangen neste år.

- Trene mer, kanskje begynne på treningssenteret Ja, jeg føler at jeg har trent mer! Jeg er veldig fornøyd med hvordan jeg ser ut nå, men jeg skulle jo opp i vekt, så det har ikke så mye med trening å gjøre. Ikke begynt på treningssenter, men trent 2 ganger der.

- Bli enda litt mer positiv Dette føler jeg også at jeg har klart. Blitt litt deppa pga jobben, men utenom dette er det bra, tror jeg.

- Bli mer selvstendig slik som før Ja, det vil jeg si :)

- Finne på mer med venner og kjæresten Jeg tror jeg klarte dette også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Fortsette å gå ned i vekt

Jepp! Utenom det at jeg har gått litt opp igjen da, men med ekstra beboer i magen er det ikke rart. Jeg har blitt sunnere og fått en bedre kropp :)

- Bli flinkere til å organisere timeavtaler osv så jeg ikke går glipp av ting

Google calendar :heart:

- Fortsette å dra på velværesalongen 2 ganger i mnd og prioritere det fremfor annet

Gjorde det så lenge vi bodde i nord, økonomien forandret seg her nede :)

- Ri minst 4 dager iuken

Gjorde det frem til Carex ble solgt :)

- Minst 2 dager hundetrening

Jepp! Var flink.

- Dra annenhver uke på babysvømming (Jeg og Lars bytter på annenhver gang.)

Ja, vi dro annenhver gang frem til vi fant ut vi fikk mer ut av å dra alene istedenfor organisert. Nå er vi ca en gang i uken i bassenget.

- Finne ut hva jeg vil jobbe med

Nopp...

- Ikke dra på altfor mange utstillinger

Hehe. Njeee...

- Ikke sløse bort penger

Kremt.

Veldig fornøyd med meg selv faktisk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lyden av ordet diary..  Vurderte i går å oppdatere om suksessen med ris, havregrøt, gulrot og brokkoli mos, ren kyllingfilet og egg, med en gradvis reintrodusering av tørrfor. Etter 2x kakao kunstverk av perfekt konsistens, som bare var å plukke fra gresset uten any smear, så det ut som en suksess, og Ede fikk V&H blandet med litt gulrotmos til kvelds. I morges viste det seg at jeg var litt snar med å trekke konklusjoner i går, og min vurderingsevne før morgenkaffe er heller ikke noe å skryte av. Det første som kom ut var fint, så jeg avfeide den siste klatten med softis som ingenting. ..og jeg glemte å tenke på at Ede ikke har fått intimbarbering på en stund. Rævskjegget hadde rukket gro nok til å kunne forveksles med ansiktet på en nykonvertert islamist, noe jeg smertelig ble gjort oppmerksom på da jeg noen timer senere måtte tørke stumpen hans fra en ladning med viskositet lik brun kjøttkakesaus ved 278°K. Det som først så ut som en grei tørkejobb viste seg å være det verste tilfellet av danglebær jeg ikke har hørt om før. Ord kan vanskelig beskrive den følgende halvtimen.  Det ble tørket og vasket og lugget i det nyanlagte talibanskjegget uten antydning til å nærme seg måloppnåelse. Ede begynte bli sår i stumpen og protesterte mot behandlingen, men forstod alvoret i situasjonen og samarbeidet tålmodig for å la meg prøve fikse problemet med dobbel effileringssaks, noe som heller ikke var noen quick fix. Vurderer begynne kalle ham Harald nå, etter Harald Hårfagre. Etter at effileringssaksen hadde gjort hva den kunne, så var det fortsatt en absurd mengde småsmuler av brun sement stuck i fløyelen rundt kaviarstjerna på den heltemodige pompen. Å finne frem sjampoen hadde liknende effekt på Ede som på røverne i Kardemommeby. Den heltemodige roen og tålmodigheten slo over i engstelse og han ville ikke samarbeide mer. Fordi han er hjernevasket fra barnsben til å forbinde dusjen med mat, så gikk han allikevel med på å la meg lukke døren bak ham, i håp om lysere tider, men forstod han var fanget i en felle øyeblikket etter, da jeg skrudde på dusjen uten at det luktet mat der inne. Ikke tale om at han ville gå med på det der. Han er for stor til å kunne tvinges nå, så å få den stumpen der inn over kantene på dusjsonen var det bare å glemme. Løsningen ble å massere inn sjampoen midt på gulvet og omstendelig vaske den ut igjen med vaskekluter og håndklær i flertall, mens han benyttet anledningen til å styrketrene muskulaturen rundt halefestet for å være bedre rustet til fremtidige konflikter av samme art.  Da det begynte vibrere truende i halsbåndet var jobben heldigvis gjort.  Nå som veslefjeset er rent og pent og utenfor PSTs søkelys, så er neste oppgave på tapetet å overbevise Harald om at det å stå stille med halen hevet mens jeg romsterer rundt analåpningen hans med en oppladbar, vibrerende, rosa plastdings er nødvendig for å gjøre neste tømming av belgen til en mindre traumatisk opplevelse for oss begge. ..med gulrot- og havregrøt som "lokkemiddel". Godt han ikke kan skrive Finn-annonser for omplassering eller ringe Dyrebeskyttelsen selv. 
    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...