Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg endelig har fått meg egen hund igjen, så tenkte jeg å lage tråd her inn om henne.

Nala er en blandingsvalp på 8 uker og 3 dager. Hun er som valper flest og elsker å leke og sove.

Følte ikke for å skrive noe mer ennå, så legger heller ut noen bilder.

DSC_0081.jpg

DSC_0078.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0020.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0004.jpg

Skrevet

Kremt.. Hun er blanding av samojed, finsk lapphund, flatcoated retriver og elghund tror jeg det var;)

Ikke verst, jeg tippet samojed og golden retriever. :P

Skrevet

Kremt.. Hun er blanding av samojed, finsk lapphund, flatcoated retriver og elghund tror jeg det var;)

Lykke til! :P Sånne hengete valpeører altså! B-e-a-utiful!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...