Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan ser middagen din ut i dag?


Recommended Posts

Skrevet

Så en lignende tråd om det på et annet forum, ble ganske morsomt og mange fine oppskrifter å dele!

Så jeg får begynne. Dagens middag tok jeg aldri bilde av, men gårsdagens middag var skinke og ost-salat med hjemmelaget urtebrød:

391929_10150448435062225_772132224_8218722_931820072_n.jpg

386306_10150448453662225_772132224_8218760_529151811_n.jpg

  • Like 1
  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så en lignende tråd om det på et annet forum, ble ganske morsomt og mange fine oppskrifter å dele! Så jeg får begynne. Dagens middag tok jeg aldri bilde av, men gårsdagens middag var skinke og ost

Av et nytt måltid håper jeg, ikke maten når du ser den igjen.. Så utrolig godt ut! Så det like godt ut irl?

Må også jukse med bilde,et tatt fra google. Idag har jeg spist nachos,med salat (kinakål,tomat og agurk) guakamole og rømme

Posted Images

Skrevet

Jeg kan hive med et juksbilde! For den er allerede fortært og nedi magen min. Men jeg spiste altså julepølse med potetstapp og brekkbønner.

kokt-julepols-kalrot-a.jpg

Jeg lover jeg skal ta skikkelig bilde neste gang!

Skrevet

Jeg lover jeg skal ta skikkelig bilde neste gang!

Av et nytt måltid håper jeg, ikke maten når du ser den igjen.. :D Så utrolig godt ut! Så det like godt ut irl?

  • Like 1
Skrevet

Av et nytt måltid håper jeg, ikke maten når du ser den igjen.. :D Så utrolig godt ut! Så det like godt ut irl?

Haha, ja! Nei, jeg svidde pølsene litt, eller ikke svidde da, men de ble veldig brune. Nå er kanskje disse på bildet kokt da. Også hadde jeg ikke like fint tilbehør til :P

Skrevet

I dag har jeg tatt bilde selv og greier! Men det var så vanskelig å holde tallerkenen og mobilen samtidig, så det ble veldig uklart.

I dag lagde jeg Pariserpizza! :D Baguette med kjøttdeig i pastasaus med paprika, skrivede tomater og ost! Jeg som til vanlig ikke liker tomater, slukte disse hel! :D

393699_10150513589170610_733890609_11159904_679495722_n.jpg

Skrevet

I dag har vi hatt hvitløksmarinert (++) potetbåter i ovnen med strimla kyllingfilet marinert i sitronpepper, salt og pesto! Notat til meg selv: mer pesto neste gang.

392292_10150452361572225_772132224_8228709_1771844485_n.jpg

Skrevet

bilde-710132.JPG

Men uten paprika og med ekstra salami og jarlsberg - og du dæven hvor godt det smakte etter at de seks siste middagene har vært kokt spagetti og en boks mais.

Eller, Jeanettes ribbemiddag i går smakte udiskutabelt bedre, men av det jeg har laget selv i det siste vinner grandiosa.

Skrevet

bilde-710132.JPG

Jupp, der var min middag i går òg. Godt var det vel eigentleg ikkje, men eg var pjusk og måtte ha mat :aww: .

Det tok forresten halvannan time å lage den forbaska pizzaen. Ein time og eit kvarter for å varme opp omnen, og eit kvarter for å varme opp pizzaen. Då var han òg full i masse svarte prikkar som eg ikkje har ei aning om kva var eller kvar kom frå. Vi må få oss ny steikjeomn, ja...

Skrevet

I går lagde jeg pannekakerøre av pose, helte i en ildfast form smurt med olje, og stekte i 30 minutter på 225 grader. Delte opp i "kakestykker" og strødde sukker på. Og jeg spiste de kalde med sukker til kvelds, og kalde med jordbærsyltetøy til frokost i dag.

Jeg har igjen halvparten, og lurer på om det skal fryses eller spises.

Anyway, i dag har jeg tatt bilde av middagen min:

middag1312.jpg

Hjemmelaget kålrabistappe (uten å ha slik stappemosesak, litt imponert over meg selv), og elg i sjampinjong og traktkantarellstuing. Godt!

Skrevet
Anyway, i dag har jeg tatt bilde av middagen min:

middag1312.jpg

Hjemmelaget kålrabistappe (uten å ha slik stappemosesak, litt imponert over meg selv), og elg i sjampinjong og traktkantarellstuing. Godt!

Imponert altså :D

Skrevet

I går lagde jeg pannekakerøre av pose, helte i en ildfast form smurt med olje, og stekte i 30 minutter på 225 grader. Delte opp i "kakestykker" og strødde sukker på. Og jeg spiste de kalde med sukker til kvelds, og kalde med jordbærsyltetøy til frokost i dag.

Oi, dette hørtes spennende ut. Hvor stor er den ildfaste formen du bruker, kan jeg f.ex bruke langpanne?

*mmmnamnam*

Skrevet

Det ser jo helt ****** ut, og det hjelper ikke at jeg tok bilde med mobilen heller, men det smakte så utrolig deilig at jeg legger ut bilde allikevel. I dag spiste jeg medisterkaker, julepølse, kokte gulrøtter, surkål og brun saus til middag:

6511303565_1034923d10_z.jpg

Skrevet

Oi, dette hørtes spennende ut. Hvor stor er den ildfaste formen du bruker, kan jeg f.ex bruke langpanne?

*mmmnamnam*

Tja, det var den ildfaste formen jeg hadde i skapet til serviset mitt - men en kan sikkert bruke langpanne, da blir den jo bare litt tynnere.

Min var ikke helt gjennomstekt, og burde ha vært i ovnen lenger - så større ovn og lavere masse gir sikkert bedre resultat.

Jeg fant en oppskrift på nett som også foreslo å helle baconbiter i røra mens det steker. Jeg kan også tenke meg at stekt kjøttdeig oppi og ost når det har stivnet litt kan være godt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...