Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til stamtavlenavn og daglignavn


Recommended Posts

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Public Problem

Når jeg ser stamtavlenavnene til foreldrene, hadde det jo vært moro å kombinere "heels" og "red" - røde høyhælte sko, liksom. Laboutin er jo de berømte høyhælte skoene med røde såler - kikket på hjemm

Party Pooper

Skrevet

Så mange fantastiske forslag dere har!

Benedicte får bestemme det med navn helt selv- det blir mest hennes hund selvom jeg blir del-eier :)

Men de jeg liker best av foreslåtte navn er foreløpig:

Pride and prejudice

Piou Piou

Piccadilly Pumpkin

Puff 'N Proud

Public Portrait

Public Problem

Eller hva med:

Power Puff?

*Tenke mer*

Kallenavn kan vi prøve å ta ut av stamtavlenavn?

Ellers må jeg si at jeg gleder meg rått til bilder. Elsker begge foreldre. Dette blir spennende! :D

  • Like 2
Skrevet

pjupju er jo søtt å rope :P

Helt til man assosierer pju med noe som ikke er så veldig søtt.

Piou Piou var kult, men skulle hunden blitt kalt opp etter dette, ville jeg gjort det enkelt til Pi. "Pju" høres ikke like godt ut, om man tenker engelsk :)

Pi eller... Pee Wee som kallenavn, Piou Piou som stamtavlenavn? :)

EDIT: ombestemmer meg, pju eller pew er går jo bra, det ordet jeg tenkte på har jo en ekstra konsonant til slutt også, en k... bare tenkte feil :)

Skrevet

Pomp & Prakt

:D

Pleasure N'Play

Pole Position

Positive Privilege

Priceless Possession

Pull N'Push

Prays N'Promises

Perfect Picture

Practice Perfect /eller omvendt

Papariazzi Problem

Elsker sånne navnetråder :D

  • Like 1
Skrevet

Sitter her for meg selv og sier pewpew, jeg! Så utrolig kult navn - DET skulle Kamar ha hett (men han ble jo oppkalt etter foreldrene sine han også! :)). Perfekt basseluskkallenavn, det.

Helt enig! :P

Selv syntes jeg også det er veldig fint når kallenavn kommer fra stamtavlenavnet. Det var en av grunnene til at jeg gikk for det på Yaris :) Og ikke laget et nytt navn til kallenavn.

Skrevet

Perfect Performence

Push and Pull

Pretty Pessimist :lol:

Paradise of Possibilities

Paint a Picture

Perfect Picture

Painfully Perfect

Perfect Prestige

Pretty Pally

Panic Preformence

Perfect Panic

Panic Pace

Panic Phace

Panic Parade

Parody of Paradise

Perfomence & Passion

Panic & Passion

Pathway of Possibilities

Pride and Pain

Pretty Paw

Paw of Perfection

Pretty Pea

Peak Performence

Pen Pal

Perception of Perfection

Phantom of the Paw

Phantom of Perfection

Power Paw

Piece of Penny

Pimp'n'Paw

Plain Persuasive

Possibly Perfect

Paw of Prime

Pure Poison

Puzzle'n'Play

Pyro Paw

Pursuit of Pefection

Prima Phase

Pursuit of Pawfection

  • Like 2
Skrevet

Åh Marie :D

Jeg tror ikke at jeg vil kalle henne Piou Piou, det bare stokker seg i munnen min :P Men jeg likte veldig godt tanken med å bruke navn etter foreldrene. Noe med Pumps hadde jo passet, ja :)

Jeg liker veldig godt:

Pride and prejudice

Power Puff

Public Portrait

Priceless Possession

Pleasure N'Play (selv om det kanskje høres ut som det nye kondomeriet)

Pursuite of Pawfection (Liker!)

Puzzle'n'Play (kanskje hun da blir like pen som Dazzle'n'daze?)

Peak Performence (kan det skrives slik?)

Path of Possibilities

  • Like 2
Guest Belgerpia
Skrevet

Party Pooper :lol:

Det morsomste med sånne navnetråder er jo at man tidvis flirer høyt av egne forslag ha ha ha ha - nå flirer jeg høyt av ditt forøvrig - kuleste navnet evver.... Party Pooper - og så kan hun hete Poo til daglig.

Skrevet

Argh. Jeg tenker bare koffert, jeg! :icon_redface:

Ellers så har du jo uttrykket

Promises, Promises

Litt negativt ladet, da, kanskje...

*Flir* Jeg tenker også koffert.

Og fint forslag, men det er nok litt negativt ladd i mitt hode.

Prada Pumps

*liker*

Party Pooper :lol:

Håper virkelig ikke at hun blir det! :lol:

Synes du skal ha et stamtavlenavn der du kan tenkte deg å bruke deler av det som kallenavn :)

Av daglignavn foreslår jeg:

  • Pim
  • Prima
  • Pink
  • Pimp (litt mer gutt kanskje)
  • Peach
  • Peace
  • Ping (Pong?)
  • Party

Ja, jeg vil også helst det. Tia heter f.eks Excellente EviTia, og jeg liker slike løsninger. Men jeg liker veldig godt Pim som kallenavn, og det er ikke så lett å få inn i stamtavlenavnet.

Edit: en utstillingshund burde jo hete Plush Puppy :whistle:

rc029.jpg

  • Like 1
Skrevet

Åh Marie :D

Jeg tror ikke at jeg vil kalle henne Piou Piou, det bare stokker seg i munnen min :P Men jeg likte veldig godt tanken med å bruke navn etter foreldrene. Noe med Pumps hadde jo passet, ja :)

Jeg liker veldig godt:

Pride and prejudice

Power Puff

Public Portrait

Priceless Possession

Pleasure N'Play (selv om det kanskje høres ut som det nye kondomeriet)

Pursuite of Pawfection (Liker!)

Puzzle'n'Play (kanskje hun da blir like pen som Dazzle'n'daze?)

Peak Performence (kan det skrives slik?)

Path of Possibilities

Hva jeg tenker:

SE VCH JWW-02 NO V-03 NORD UCH INT UCH ALMANZA PLEASURE N'PLAY

Eliteklasse jakt, oppflyttet fra akl spor, svch, eliteklasse LP, MH, INT UCH - En-Super-duper-allrounder! :-D

Ser jo den, men herregud - tenk når de roper opp BIS-hunden din over speakeren og du løfter øyebryna og sender DET blikket til den mannlige dommeren :lol: :lol:

Skrevet

Kallenavn, tatt fra mine mange navneidémyldringsrunder med Ingvild.

Ild/flamme/gnist osv på ulike språk siden hun er rød

Lume

Dife

Cheche

Funke

Logi

Flakë

Andre kallenavn

Cirka

Funky

Fa Fa Fa (som i sangen)

Gaga

Hyper

Ille

Impi

Pii

Tippe

Twiggy (betyr kvist på engels, og det passer jo til en edel basenji, pluss det var kallenavnet på en modell, og basenjien skal jo være like vakker som en modell :aww:

Unik

Yndig

Myte

Magi

Fakta

Jammen

Ønske

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...