Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Svigerfar skal få en bedre akevitt til jul tenkte jeg, maks pris 700 kr. Jeg ANER ikke hva det smaker og har ingen planer om å smake så om noen akevitt kjennere har noen tips setter jeg pris på det :lol:

Skrevet

Løiten Linie er vel den beste norske ihvertfall. Og den første jeg har smakt som jeg liker (skal sies jeg ikke har smakt på mange mange år før jeg fikk denne på julebordet sist uke :P ).

  • Like 1
Skrevet

Det er vel løiten og gammel oppland som er mest brukt i alle fall. Min oppfatning bare :). Her i huset har det alltid vært løiten i skapene.

Skrevet

På hotelet bruker vi Gammel Oppland, og et par folk fra Hedmarken mente at den var bedre enn Løiten sin :lol: Christian har kjøpt seg Gilde 2011 sin, han påstår den er best. Jeg aner ikke, har aldri smakt og kommer aldri til å smake.

Skrevet

Løiten er jo kjent, ellers har du jo evt. juleakevitt siden det er julegave, men aner ikke pris på dette. Men vet at alt går ned rundt julebordet, og syntes selv de er drikkanes.

Er jo også mye godt som Rakfiskfestival akevitt, men det får du dessverre bare tak i på rakfiskfestivalene.

Skrevet

Vi er litt akevitt-pingler her så vi synes at både Løiten og gammeloppland eller hva den heter, blir for skarpe. Her går det som oftest i Aalborgs jubilæeums akevitt eller Gilde Tafel (den er stilig, er nemlig fargeløs!) og vi synes de har finere rundere smak uten en sånn "terpentin-undertone" som vi synes de andre har.. !

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg liker best Harald Jensen, da jeg er enig med Tonje at Gammel Oppland og Linje akevitt smaker terpentin, fusel og blågress..

Skrevet

Løiten og Gammel Oppland er vel safe? Eventuelt om du kjenner noen som kan handle taxfree for deg i nærmeste fremtid får du jo noen lekre gavepakninger med litt ulike typer?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Svigerfar skal få en bedre akevitt til jul tenkte jeg, maks pris 700 kr. Jeg ANER ikke hva det smaker og har ingen planer om å smake så om noen akevitt kjennere har noen tips setter jeg pris på det :lol:

Ny norsk akkevitt er lansert som heter XXQ EXTRA GOD JUL- lagret på cocnac fat

sjekk https://www.facebook.com/pages/XXQ-EXTRA-GOD-JUL/128246180621446

Den ble også tipset i DN`s julegave tips for polet

http://www.dn.no/vinguiden/article2287343.ece

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...